Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Doma poteší fanúšičky telenoviel! Vypočula ich žiadosti, telenovelu Fatmagul nahradí Feriha!

Už od čias Tisíc a jednej noci sa na internetových fórach objavovali žiadosti fanúšičiek telenoviel o zaradení vtedajšej novinky s hlavnou hrdinkou menom Feriha.

V najsilnejšom okne stanice Doma pomaly dobieha ďalšia telenovela. Turecká séria Fatmagul úspešne nadviazala na veľký hit Domy Sila, no pomaly sa aj jej časti televízii míňajú. Dve finálové časti telenovely Fatmagul sú naplánované na štvrtok 14. 8. 2014 a už od ďalšieho týždňa ich nahradí novinka Feriha.

Originálny názov tureckej telenovely je Adını Feriha Koydum, pričom vysielať sa začala v januári 2011, čiže v čase, kedy na Markíze vypukol veľký boom okolo Tisíc a jednej noci. Diváčky dodnes telenovelu Feriha registrujú a teraz si ju budú môcť pozrieť v najatraktívnejšom čase na Dome. Tá bude opäť deliť pôvodné epizódy na viac častí. Kým dĺžka epizód doterajších telenoviel sa pohybovala okolo 90 minút a Markíza ich rozdelila na dve časti, epizódy telenovely Feriha majú rôznu dĺžku v priemere od 90 až do 120 minút. Je tak otázne ako televízia vyrieši deľbu epizód. Séria Adını Feriha Koydum sa dočkala dvoch sérií a celkovo 67 častí.

VIDEO: Pozrite si prvý teaser telenovely Feriha vo vysielaní Domy

Seriál sa po dramatickom finále druhej série dočkal ešte pokračovania avšak už pod názvom Emir’in Yolu teda Emirova cesta. Sledovanosť však rozhodla, že tejto myšlienke bol po 13 častiach koniec.

O telenovele Feriha
Hlavnou hrdinkou príbehu je Feriha Yılmaz. Pochádza z chudobnej rodiny, jej otec Rıza Yılmaz je vrátnik a matka Zehra Yılmaz je gazdiná. Feriha sa vďaka štipendiu dostáva na súkromnú vysokú školu. hanbí sa za pomery, z ktorých pochádza a od prvého dňa sa vydáva za bohaté dievča vplyvného otca. Na škole spoznáva krásneho a bohatého chlapca Emira Sarrafoğlua. Klame mu o svojom živote, o prostredí, z ktorého pochádza a postupne Emirovi učaruje až sa do nej zamiluje. Nanešťastie, Feriha sa zamotáva do vlastných klamstiev a o to viac, že jeho lásku opätuje.

Ich vzťahu je však koniec po tom, čo Emir odhalí skutočnú pravdu o Ferihe a opustí ju. Obaja sa mučia v troskách nenaplnenej lásky, no všetko zmení Ferihin bývalý snúbenec, ktorý Ferihu unesie. Emir začne pátrať po svojej milovanej a práve tu sa začína príbeh plný lásky aj zlomených sŕd, na ktorého konci čaká všetkých šok…

Čítať viac...
Nahor