Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Doma posilní vysielanie telenoviel, turecké premiéry pôjdu päťkrát do týždňa! Štartuje novinku

Markíza od leta na ženskej stanici pridáva nové telenovelové okno.

Doma od nástupu prázdninových štruktúr upravuje svoj večerný program.

Markíza po spustení novej televíznej stanice Markíza Krimi sľubovala väčšie vyšpecifikovanie svojich dlhodobých kanálov Doma a Dajto, čoho výsledkom malo byť posilnenie tvorby, na ktorú sa orientujú.

Zo staníc zmizli viaceré krimi seriály, ktoré na Dajto v pracovné podvečery nahradil reprízový sitkom Mladý Sheldon, na Doma zas sľubovala viac ženských seriálov a telenoviel.

Premiérových epizód pribúda

V prípade Doma robí Markíza prvý väčší krok od leta.

Televízia už od najbližšieho týždňa rozširuje večerné vysielanie premiérových tureckých seriálov, ktoré ostatné týždne spravidla vysiela od 20:30 až do 23:30.

Po novom bude Doma hlavné turecké premiéry vysielať päťkrát do týždňa, a to od pondelka do piatka. Dosiaľ seriály vysielala do štvrtka, v piatky a cez víkend vysielala večer filmy.

Doma takto ešte výraznejšie rozšíri nasadzovanie premiérových častí tureckých seriálov.

V minulosti bežne v prime-time ponúkala po dve časti ťažiskovej telenovely sezóny, ktorú v druhej časti večera dopĺňali reprízy niektorej zo starších telenoviel, prípadne aj nové, ale menej silné seriály.

Od roku 2020 však už viackrát vyskúšala zaviesť odlišný model, v ktorom hlavnú nosnú telenovelu, ako ťahák sledovanosti, nasadzuje o 20:30 len po jednej časti za večer. Do dvojičky k nej zároveň vysiela druhú tureckú premiéru, ktorú od 21:30 už zdvojuje a ťahá ju takmer k polnoci.

Doma takto od apríla vysielala tento týždeň ukončenú Lásku na prenájom spoločne s novinkou S hlavou v oblakoch. V rovnakom modeli bude pokračovať aj v lete.

Momentálne k tomu pridáva nový vysielací večer, vďaka ktorému sa diváci za týždeň dočkajú ďalších troch nových častí tureckých seriálov.

Nová telenovela Zachránené životy

Stanica po finále jarného hitu Láska na prenájom štartuje už od najbližšieho pondelka nový turecký seriál Zachránené životy. Vysielať ho bude od pondelka do piatka o 20:30.

„Zachránené životy opisujú príbeh krásnej Nefes, ktorá bola ako 16-ročná predaná svojím otcom do nechceného manželstva s násilníckym Vedatom. Niekoľkokrát sa pokúsila o útek, no každý takýto pokus sa skončil neúspešne. Nefes len ťažko vysvetľovala svojmu synovi, prečo má telo posiate modrinami, a presviedčala ho, že bitka je len hra. Keď Vedata jedného dňa navštívi obchodník Mustafa, ktorý so sebou privedie aj svoju rodinu, jeho mladší brat Tahir si všimne, že Nefes je obeťou domáceho násilia, bohužiaľ jej však nedokáže pomôcť. Odvážna žena však vymyslí odvážny plán – útek…“ znie anotácia.

Zachránené životy sa uvedú v pondelok 27. júna o 20:30 špeciálne dvomi časťami, následne pobežia s jednou epizódou za večer. O 21:30 bude Doma naďalej v dvojdiele vysielať seriál S hlavou v oblakoch.

Čítať viac...
Nahor