Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Doma odvysielala Koncert pre ľudstvo. Pokazila ho

Televízii sa podarilo pokaziť záznam svetového koncertu s najväčšími speváckymi hviezdami.

Markíza sa na svojej menšej stanici Doma pridala k myšlienke hnutia Global Citizen, ktoré neuznáva hranice politické a ani zemepisné, pričom jeho cieľom je boj proti chudobe, za vzdelanie či zlepšovanie ovzdušia. Jednou z mnohých aktivít hnutia bol aj svetový Koncert pre ľudstvo, ktorý sa uskutočnil 26. septembra v newyorskom Central Parku.

Doma s hodinovým záznamom z koncertu, ktorý prenášajú televízie po celom svete, prišla tento štvrtok. Veľa radosti však jeho divákom nepriniesla.

Rozhodla sa ho totiž nadabovať. Kým v prípade živých prenosov je simultánny preklad pochopiteľný, v prípade záznamov už mnohokrát nie. Televízia dokonca dabovala aj výkriky interpretov počas ich vystúpenia k divákom. Celý koncert tak stratil na autenticite a zároveň pôsobil ako z prelomu tisícročí.

Rušivým elementom pritom nebol len dabing, problém nastal aj s pôvodnou audio stopou. V priebehu koncertu totiž došlo k posunu zvuku, čo bolo pri vystúpeniach značné a rušivé. Problém trval až do konca záznamu.

V niektorých momentoch Markíza siahla predsa len po titulkoch. Ani tie však neboli v poriadku. Ich autor totiž často zobrazoval prekladaný text po malých kúskoch, menili sa tak rýchlejšie, ako ich niektorí diváci stíhali čítať. Zároveň vďaka expresnému tempu často nestíhali sledovať, čo sa vlastne na obraze deje.

Čítať viac...
Nahor