Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Doma menila program – nasadila Mentalistu

TV Doma náhle zmenila program a z vysielania vyškrtla cyklus Človek a pes, ktorý vysielala najskôr o 19.40 hod. a následne o 19.00 hod.

Do programovej štruktúry televízie, zameranej na ženského diváka – romantiku a telenovely – pribudol mysteriózny krimi seriál Mentalista. V programe náhle nahradil cyklus Človek a pes, ktorý zrejme nedosahoval uspokojivé výsledky. Seriál Mentalista v premiére vysielala TV Markíza najskôr v lukratívnom vysielacom čase v komerčnom prime time, neskôr ho presúvala do neskorších hodín.  Programovou zmenou seriál opäť nasadila – tento raz nečakane na ženskú stanicu Doma. Mentalistovi na Doma robia konkurenciu hlavné spravodajské relácie na Markíze, JOJ a RTVS, seriál Profesionáli na PLUS, animované seriály na Dajto, Geissenovci na WAU a sitkom Sabrina na Fooor.

TV Doma dosahuje približne 4.5%-ný podiel na trhu (12-54) a v sledovanosti sa väčšinou zaraďuje na štvrtú alebo piatu pozíciu za stanice Jednotka RTVS a PLUS. Najväčšie úspechy stanica Doma dosahovala v čase, keď vysielala pôvodný seriál Druhý dych. Odvtedy však podobný úspech nezopakovala. Medzi úspešné programy patrí aj seriál Sultán (prvé časti vysielala Markíza) a romantické filmy, nadpriemerne sledovaná je popoludňajšia telenovela Skrytá vášeň.

 

O seriáli Mentalista:

Hlavnou postavou seriálu je Patrick Jane, neobyčajne všímavý a vnímavý človek obdarený talentom manipulovať s ľuďmi. Ovláda metódy sugescie, hypnózy a disponuje aj vzácnou schopnosťou vcítiť sa do mysle druhých. Vďaka týmto vlastnostiam môže pomáhať CBI (Kalifornskému úradu pre vyšetrovanie) pri hľadaní zločincov.

TV Doma – pondelok až piatok – 19:00 hod.

 

Čítať viac...
Nahor