Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Doma mení plány, Zakázanú lásku vystrieda premiérovým seriálom! Telenovela to však rozhodne nie je (info, foto)

Doma v lete skutočne pretrhne budovaný telenovelový slot o 21:30, urobí to však inak ako pôvodne zamýšľala.

Hriešny zoznam Zakázanú lásku nenahradí. Markíza už zverejnila oficiálne programové plány na prvý júlový mesiac, z ktorých vyplýva, že akvizičný seriál s Jennifer Love Hewitt dostane ešte lepší čas než stanica avizovala klientom. Hriešny zoznam odštartuje na Dome v pondelok 29. júna o 20:30 a tento čas mu bude patriť aj nasledujúcich dňoch v utorok, stredu aj štvrtok. Uvedie sa v dvoch častiach za sebou.

Markíza nakoniec Dome a jej divákom predsa len dopraje na 21:30 premiérovú produkciu. Nepretrhne tak túto šnúru, no už je jasné, že naruší sériu dlhodobo budovaného telenovelového okna. Od utorka 30. júna totiž do tohto slotu nasadzuje americký seriál Cudzinka, v origináli Outlander.

Ide o čerstvý seriál americkej stanice Starz, ktorého prvá séria sa vysielala v roku 2014 a 2015. Celkovo v prvej sérii vzniklo 16 častí, potvrdená je už druhá séria. Cudzinka vznikla na motívy románov Diany Gabaldon, stretla sa s pozitívnou kritikou. Vo vyše päťdesiatich recenziách dostala hodnotenie priemerne 7,8/10. The Huffington Post o prvej časti dokonca napísal, že ide o majstrovský kúsok z úžasnou hĺbkou.

outlander cudzinka

O seriáli Cudzinka
Píše sa rok 1945 a práve skončila vojna. Claire Randallová, bývalá britská vojenská zdravotná sestra, je so svojím manželom Frankom na medových týždňoch. Ako miesto svojej svadobnej cesty si vyberú malebnú škótsku dedinku opradenú dávnymi povesťami a mýtmi. Frank tu nachádza stopy, ktoré ho privedú až k jeho predkovi, kapitánovi Jonathanovi Randalovi, ktorý bol v polovici 18. storočia veliteľom anglickej vojenskej základne Fort William.

Behom jednej z prechádzok sa Claire po dotyku záhadného menhiru ocitá o dvesto rokov späť, v dobe kapitána Jonathana „Black Jacka“ Randalla, kedy vrcholia snahy Stuartovcov o znovuzískanie škótskeho trónu a do boja sú vtiahnuté aj škótske rodinné klany. Bezcitný, drsný Jack je pravým opakom Franka z roku 1945.

Claire je pod vplyvom krutých okolností prinútená vydať sa za Škóta menom Jamie Fraser, ale jej srdce túži po iných dvoch mužoch žijúcich v dvoch rôznych časových dimenziách – po Frankovi z dvadsiateho a Jackovi z osemnásteho storočia.cuzinka3 cuzinka 4 cudzinka2

Synopsa prvej časti seriálu Cudzinka
Je rok 1945, niekoľko mesiacov po ukončení druhej svetovej vojny, ktorá ich rozdelila na šesť rokov a zdravotná sestra britskej armády Claire Randallová so svojím manželom Frankom prežívajú druhé medové týždne na Škótskej vysočine predtým, než Frank začne pracovať v Oxforde. Randallovci prichádzajú do malého hotela na začiatku pohanského sviatku Samhain s cieľom znovu oživiť svoj vzťah a Frank sa vydáva po stopách svojej rodiny v tejto oblasti. Keď Frank nájde dôkaz, že je príbuzným kapitána Jonathana „Blacka Jacka” Randalla, dôstojníka kráľovskej armády v roku 1840, ktorý sa zúčastnil na potlačení škótskych rebelov v týchto končinách, vikárova manželka, ktorá sa zaoberá veštením, predpovedá Claire v jej živote veľké zmeny.

Po raňajšej návšteve starovekej štruktúry stojacich kameňov, aby si s Frankom pozreli rituál Samhain, sa Claire vracia na toto miesto a keď sa dotkne kameňa, stráca vedomie a preberá sa v 18. storočí tvárou v tvár práve Blackovi Jackovi Randallovi. Ocitá sa uprostred boja medzi britskou armádou a škótskymi rebelmi a snaží sa schovať, keď sa jej Randall, ktorý si je istý, že je prostitútka, snaží skrížiť cestu. Ale keď škótsky rebel Murtagh Fraser z Vysočiny vidí, ako ju chce znásilniť, udrie Randalla tak, že upadne do bezvedomia a zaženie sporo odetú Claire preč. V chalupe, kde sa rebeli schádzajú, Claire využije svoje schopnosti zdravotnej sestry na liečbu zraneného ramena Jamieho Frasera a potom ju prinútia pridať sa k nim a k ich vodcovi Dougalovi MacKenziemu a ujsť s nimi na konskom chrbte.

Keďže sa snaží utajiť, že pochádza zo storočia v budúcnosti, snaží sa Claire varovať Dougala a jeho mužov, keď prídu na miesto, o ktorom vie, že tam kráľovská armáda nastražila škótskym rebelom pascu. Keď sa dostanú do paľby a musia čeliť britským jednotkám, Jamieho zrania a jeho záchrana leží na Claire. S podozrením vzhľadom na neznáme veci, ktoré Claire spomína o baktériách a infekciách a vzhľadom na jej vedomosti o pohybe britských oddielov, Dougal prikáže Claire, aby ich sprevádzala na hrad Leoch, domov statkárskeho klanu MacKenzieovcov, rušný veľkostatok na vysočine, ktorý bol ešte včera ruinou, ktorú s Frankom navštívili.

Čítať viac...
Nahor