Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Doma mala počas Mattoni Festivalu problémy sama so sebou, namiesto programu tma

Stanica čelila viacerým technickým nedostatkom.

Nova s Markízou v nedeľu spoločne prenášali svetové finále Mattoni koktejl festivalu 2015. Kým v Česku sa prenos vysielal na hlavnej stanici, u nás ho ponúkol líder na menšej Dome. Tá sa už od úvodných sekúnd potýkala s technickými problémami.

Ten najväčší zaznamenala stanica hneď v samom začiatku, nestihla totiž úvod akcie. Problém nebol v tom, že by Doma meškala s vysielaním ale s tým, že nemala signál. Na prenos z Mattoni koktejl festivalu 2015 mala v úmysle prejsť okamžite po skončení Zámeny manželiek, na Staromestské námestie sa však hneď nedostala. Približne dve a pol minúty bežala na stanici len čierna obrazovka, obraz nakoniec nabehol uprostred úvodnej reči moderátorov večera Adely Banášovej a Libora Boučka.

Technika stanicu neposlúchala ani na vysielacom pracovisku. Už od úvodu mala Doma problém s umiestnením označenia „live“ pre živý prenos, ktorý častokrát pod logom chýbal. Predčasne sa tiež stanici uprostred reklamného brejku spustila časomiera bežne odratávajúca koniec self bloku a čas do návratu do programu. Tento raz sa však zjavila v reklame, pričom jemne zmiatla divákov, nakoľko po jej vypršaní reklamný blok pokračoval. Časomieru sa už stanici nepodarilo umiestniť tam, kde je jej miesto a pred koncom upútavkového bloku absentovala.

Čítať viac...
Nahor