Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Doma má za sebou rozpačitý týždeň: Zakázanú lásku porazilo aj popoludňajšie Víťazstvo lásky!

Kľúčový produkt Domy je zatiaľ nestabilný, urobí stanica zásadnú výmenu?

Dôležitý týždeň z pohľadu menšej stanice Doma skončil s päťdesiatpercentým úspechom. Darí sa však seriálu, ktorý sa vysiela v menej dôležitom čase.

Dome totiž po prvom týždni s novými telenovelami vychádza najmä stávka na mexickú sériu Víťazstvo lásky. Tá je aktuálne od druhej popoludní dokonca výrazne silnejším pilierom stanice, keď sa podľa našich informácií dokázali jej podiely vyšplhať aj k hodnotám okolo a nad desať percent.

Popoludňajšia telenovela je na tom zatiaľ oveľa lepšie ako jej večerná dvojička. Kľúčová Zakázaná láska predvádza kolísavé výkony, keď po uspokojivom štarte sa v stredu prepadla dokonca pod jeden rating. Jej úlohou je pri tom získavať minimálne dvojnásobok. Vo štvrtok sa telenovela vytiahla na hodnoty 1,2 – 1,3 % ratingu, to však nestačilo na mexickú sestru.

Víťazstvo lásky totižto hlavnú telenovelu Domy poráža nielen v podieli, ale aj ratingu, čo je vzhľadom na počet divákov pri obrazovke od štrnástej a po pol desiatej prekvapenie. V spomínaný štvrtok sa rating oboch častí Víťazstva lásky zastavil na hodnote 1,4 %, čo telenovele prinieslo podiely 11,5 a 9,2 %. Zakázaná láska dosiahla podiely 4,1 a 6,8 %.

Už tento týždeň by mohol napovedať, či televízia predsa len nemala vypočuť prosby divákov. Tí si totiž priali za hlavnú telenovelu práve Víťazstvo lásky, ktoré svoju úlohu nadmieru plní aj v aktuálnom čase, no Doma si ohroziť svoj kľúčový slot od 21:30 dovoliť nemôže.

Čítať viac...
Nahor