Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Doktor Martin sa túto jeseň vráti s druhou sériou! Zahrajú si aj Luknár či Norisová

Do úspešného seriálu pribudnú nové postavy.

Jeden z najsledovanejších projektov ČT ale aj RTVS minulej jesene, Doktor Martin, túto jeseň pokračuje. Česká televízia už potvrdila nasadenie druhej série seriálu do jesennej štruktúry, pričom to isté sa očakáva aj od slovenskej televízie.

Druhá séria Doktora Martina prinesie niekoľko noviniek, najmä v podobe nových postáv. Medzi nimi sa objavia aj slovenské mená ako Zuzana Kronerová, Roman Luknár alebo Zuzana Norisová, hlavné prichádzajúce postavy však stvárnia Vilma Cibulková a Vojta Kotek. Seriál má posilniť napríklad aj Iva Janžurová. Celkovo sa má v novej sezóne objaviť až 247 hlavných, vedľajších či malých postáv.

Cibulková sa predstaví ako doktorka Edita Horská, ktorá je vysokoškolskou láskou Doktora Edlingera alias Miroslava Donutila. Stretávajú sa po rokoch, keď Horská vedie výskum v okresnej nemocnici, pričom na Martinove prekvapenie oňho prejaví záujem aj po dlhom čase. Kotek zase stvárni kuchára Michala Mejzla v novej reštaurácii Antonína Brázdy (Norbert Lichý). Pomôže nielen jemu ale aj Irene (Gabriela Marcinková), ktorá sa dostane do nečakaných komplikácií, no sám má akosi tajomnú minulosť.

Doktora Martina vysielala RTVS v prvej sérii v odlišnom nastavení oproti ČT. Kým tá mu venovala svoje silné piatkové okno, naša televízia ho nasadila na nedele, kde sa potýkal so Superstar či V siedmom nebi. Proti týmto šou štartoval na hranici 280-tisíc divákov v 12+, vo finále proti filmom Markízy a Joj to bolo dokonca 336-tisíc s podielom 14,8 %.

Čítať viac...
Nahor