Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Seriál Doktor Martin odštartuje RTVS skôr ako ČT! Pobeží na Slovensku v týždennom predstihu?

Verejnoprávne televízie sa, zdá sa, dohodli na opačnom režime v nasadzovaní spoločného projektu, keď by na Slovensku mohol bežať v predstihu pred našimi susedmi. Televízie o tom mlčia.

RTVS prekvapila, keď ohlásila nástup koprodukčného seriálu Doktor Martin o týždeň skôr, ako bolo plánované. Namiesto začiatku septembra sa uvedie ešte v deň štartu Superstar a návratu V siedmom nebi v nedeľu 30. augusta.

Nakoľko seriál bude ČT vysielať v piatky a na našej Jednotke pobeží v nedele, očakávalo sa, že aj tento raz (ako napríklad pri Sanitke 2), bude mať Doktor Martin na česko-slovenskom území premiéru v Česku. Minimálne pri štarte tomu tak však evidentne nebude. Česká televízia totiž naďalej ostáva verná pôvodným plánom a seriál Doktor Martin po prvý raz odvysiela v piatok 4. septembra o 20:00. Už o 21:00 bude nasledovať Všechnopárty.

Doktor Martin by v programe Jednotky nemal chýbať ani nasledujúci týždeň a je tak zrejmé, že minimálne v začiatku pobeží najprv na Slovensku a na české obrazovky sa dostane až o päť dní neskôr, čo je vcelku dlhá doba. Očakáva sa tiež, že v priebehu týchto dní už bude dostupný v archíve RTVS. S otázkami sme oslovili obe televízie, dosiaľ sa nevyjadrili.

Na výrobe 16 epizód seriálu sa telerozhlas podieľal menšou čiastkou než Česká televízia. RTVS ako koproducent vložila do každého z dielov 30 000 eur bez DPH, čo spolu tvorí sumu 480 000 eur bez DPH. Výroba celého seriálu vychádza na približne 2,6 milióna eur.

Čítať viac...
Nahor