Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Dokedy budú Markíza a JOJ vysielať Farmu a Vyvolených?

Doteraz televízie nekomunikovali, ako dlho budú vysielať svoje jesenné reality show. Podľa prvých informácií ešte z konca augusta sa obe show mali skončiť v priebehu novembra. Posledné informácie hovoria o tom, že by mohli trvať dlhšie a účastníkov oboch show by ešte mohla zastihnúť skutočná zima. Záver Farmy aj Vyvolených by sa podľa zatiaľ neoficiálnych informácií mohol presunúť až do priebehu decembra, kedy by sme mali spoznať držiteľa finančnej prémie 50 tis. eur, ktorú dostane víťaz Farmy a nového majiteľa domu neďaleko Bratislavy, ktorý vyhrá víťaz show Vyvolení Dom snov.

Vývoj sledovanosti vyšiel lepšie pre televíziu zo Záhorskej Bystrice. Farma o 21.40 hod. dosahuje síce kolísavé výsledky, väčšinou sa pohybuje okolo priemeru aktuálneho výkonu stanice, niekoľkokrát ho však show aj podliezla, v posledných dňoch sa drží tesne nad priemerom. Podiel na trhu sa pohyboval od približne 22 do 32 percent. JOJ dokázala show poraziť iba v sobotu s filmom Oceľová päsť. Práve sobota sa ukazuje ako najslabší deň pre Farmu. Najsilnejším dňom je pondelok.

Vyvolení Dom snov začali svoju púť na obrazovkách v auguste o 20.30 hod., nedokazáli sa však dostať nad podiel 20%. Od septembra si vymenili svoju pozíciu s Panelákom, podiel si však nenavýšili ani tam. Podľa dostupných informácií bola reality show Vyvolení Dom snov sledovanejšia iba u mestských divákov, celkovo však za konkurenčnou show zaostala. JOJ neskôr zvolila radikálnejší rez a upravila frekvenciu nasadenia show i vysielací čas, aktuálne sa Vyvolení vysielajú trikrát do týždňa – v utorok, štvrtok a sobotu okolo 23. hodiny. Podiel presahuje 20%-né hodnoty zväčša iba v sobotu. Aktuálne televízia z Koliby do svojej reality show vrátila vyradenú súťažiacu Mirku, matku troch detí, ktorá nemala strechu nad hlavou.

Reality show túto jeseň teda lepšie vyšla televízii zo Záhorskej Bystrice, na Kolibe sa úspech nekonal. Farma síce už nedosahuje takých výkonov, ako tomu bolo v predchádzajúcich ročníkoch, konkurenciu však dokázala poraziť. Či diváci uvidia aj piatu sériu Farmy, ktorú avizoval ešte bývalý obchodný riaditeľ Markízy, je otázne. Show nepatrí k najlacnejším a televíziu čaká budúci rok šetrenie. Vyvolení Dom snov sa podľa našich informácií už do vysielania nedostanú, JOJ vraj pre budúci rok neuvažuje so žiadnou podobnou reality show.

Čítať viac...
Nahor