Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Dohoda je na spadnutie: Markíza chce ísť späť do DVB-T, vrátiť sa môže už v lete!

Dohoda s Towercomom je už dnes reálna, stanice by zaradila do plateného balíka.

Markíza, Doma aj Dajto sa čoskoro môžu vrátiť do DVB-T. Spoločnosť Towercom, ktorá prevádzkuje terestriálne vysielanie, dlhodobo avizovala, že je otvorená rokovaniam s Markízou, tá sa však rozhodla od tohto roka pre rázny krok, pričom v ňom bola odhodlaná vytrvať.

Najmä hlavná Markíza však pocítila výrazný úbytok sledovanosti, ktorý bol podľa viacerých zdrojov výraznejší, ako televízia predpokladala. Dnes, zdá sa, urobí aspoň sčasti ústupok a do terestriky sa vráti.

Televízia podľa aktuálnych informácií intenzívne rokuje na svojom návrate do DVB-T, pričom by však naďalej ostala platenou stanicou. Hlavným dôvodom jej odchodu z antény boli vysoké poplatky, ktoré by neplatila ani pri svojom návrate. Markíza sa spolu so stanicami Doma a Dajto chce zaradiť do balíka platených kanálov, tzv. Plustelky. S informáciami prišiel portál Aktuality.sk.

Markíza by sa spolu so svojimi dvomi menšími stanicami mohla do DVB-T vrátiť už v priebehu leta. Rokovania, ktoré sa už blížia k uzavretiu dohody, potvrdil samotný Towercom. „Rokovanie s televíziou Markíza sa vyvíjajú veľmi pozitívne. Predpokladáme, že od druhého polroka 2017 budú kanály Markízy prítomné v Plustelke,” povedal pre Aktuality.sk šéf Towercomu Ivan Peschl.

Markíza sa od prvých dní, kedy chýbala na anténe mimoriadne trápila. Vedúcu pozíciu na trhu prevzala Joj, pričom doteraz sa jej darí držať na čele prime-time. Situácia sa začala v prospech Markízy postupne vyvíjať v priebehu februára a marca, uplynulý týždeň dosiahla v hlavnom vysielacom čase totožný výkon s Joj.

Čítať viac...
Nahor