Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Dočkáme sa návratu? Kraus naznačil rodiacu sa spoluprácu s Marcinom!

Obnovenie dua Kraus – Marcin je opäť aktuálnou témou.

Andy Kraus a Peter Marcin už, pravdepodobne, opäť hľadajú spoločnú reč. Po ich rozchode, ktorý nastal po Susedoch, sa neraz vynára otázka o možnom obnovení ich spolupráce, pričom sa v médiách pravidelne objavuje téma pokračovania Susedov.

Andy Kraus už v roku 2011 nevylúčil spoluprácu s Marcinom a je možné, že k nej aj dôjde. Scenárista totiž v aktuálnom online chate na webe Joj.sk nielenže nezamietol debaty o spoločnom projekte so zabávačom, naznačil k tomu, že sa niečo črtá. „Zatiaľ nie… ale…“ odpovedal hmlisto na otázku, či neplánuje spoločný projekt s Marcinom. Už tradične nedošlo k rezolútnemu zamietnutiu možného pokračovania Susedov, ktorí sú stále žiadaným produktom. A nielen u divákov. „To neviem… Ale šanca je tu vždy,“ znela už obligátnejšia odpoveď na otázku, či je šanca, že bude ešte jedna séria Susedov.

Vzťah Krausa s Marcinom sa začal štrbiť po prvej sérii Susedov. V natáčaní už nechcel pokračovať Marcin, ktorý sa nakoniec s televíziou aj kolegami dohodol na posledných dvoch sériách. „Dohodli sme sa na ďalších dvoch sériách, ale už sme všetci cítili, že to nie je úplne v poriadku,“ povedal v roku 2011 pre Nový čas Kraus. Peniaze dôvodom rozpadu dvojice byť nemali. „Jeden z hlavných dôvodov bol, že sme každý chceli robiť niečo iné. Ja som pociťoval ako veľkú záťaž robiť donekonečna Lászlóa a Stromokocúra. Myslím, že rozpad takejto dvojice je prirodzený,“ povedal v roku 2011 pre Nový čas Marcin.

Od natáčania druhej série sa atmosféra na pľaci zhoršovala, čo potvrdila Marta Sládečková. „Zrazu už to nefungovalo, nebola tam tá pohoda a ten humor. Už tam bolo napätie, neistota. Aj keď sme to všetci tajili a nikto to nechcel povedať na plné ústa, určite to všetci cítili,“ prezradila pred rokmi herečka.

Už minimálne v roku 2013 si Kraus s Marcinom sadli za jeden stôl, keď začali pracovať na pokračovaní Susedov. To už malo pobežať na Joj. „Reálne nejaký námet vznikol,“ priznal pre Topky.sk koncom roka 2013 Kraus. Dvojica však spoločnú reč nenašla. „Nevznikla tam taká atmosféra, aby to mohlo dobre fungovať. Necítil som, že je všetko nastavené tak, ako by malo byť,“ dodal scenárista. Podľa zdroja bulvárneho portálu za rozpadom rodiaceho sa projektu bol Marcin: „Marcin stále nejako špekuloval. Mal prehnané nároky a voči Andyho návrhom mal neustále výhrady. Dostávali sa do konfliktných situácií.“

Foto: TV JOJ, Peter Marcin

Čítať viac...
Nahor