Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Dobre vedieť sa nedarí, tento štvrtok už prepadlo! Mladí hokejisti zvalcovali spravodajstvo

Slovenská hokejová 18-tka prehrala štvrťfinálový duel, mimoriadne dramatický zápas pritiahol vo štvrtok vôbec najviac divákov.

Pred MS v hokeji hráčov do 18 rokov by nikto nepovedal, akú veľkú pozornosť dokážu na Slovensku strhnúť. Slovenský výber dokázal odohrať kvalitnejšie a atraktívnejšie zápasy ako naša elitná reprezentácia, čím si vyslúžili stále väčší divácky a mediálny záujem. Ten rástol s každým zápasom, pričom vo štvrťfinále dosiahol na svoj absolútny vrchol. Všetky tretiny na Dvojke prekročili podielovú 20-tku, pričom tretia tretina s predĺžením vyskočili do vysokého rekordu. V čase vysielania hlavných spravodajstiev ju sledovalo až 9,6 % divákov, pričom podiel vyskočil na 28,3 %. Prvé dve tretiny dosiahli podiely pod 21 a vyše 26 %.

Komerčné televízie boli voči hokeju bezbranné. Vysielal sa od 17:40, Rodinné prípady prepadli s podielom cez 15 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja uhrala ešte menej s podielom len pod 12 %. Hlboko spadli Televízne noviny, ktoré za hokejom zaostali o takmer 10 podielových bodov s výkonom 19,5 %, Noviny boli o niečo vyššie s podielom 21,5 %.

Ešte viac spadla Markíza s hlavným programom. Dobre vedieť! zaostalo aj za slabými výkonmi z minulých týždňov a dostalo sa len pod 16 % pri ratingu pod 6 %, Inkognito podržalo Joj a uhralo 21 % a vyše 7,5 ratingu. Farma nedosiahla na priemer Markízy s výkonom pod 20 %, Sedem atakovalo 19 %.

Zlaté časy na Jednotke získali podiely pod 9 a vyše 11 % (12 – 54/12+), Vymenené životy na Doma atakovali 6 %, Nekonečná láska sa dostala pod 5 %. Posledná misia na Dajto uhrala 5 %, Falošní poliši na Plus šli pod túto hranicu. Kosti sa na Wau dostali pod 4 %, CSI Las Vegas až cez 5 %.

Najsledovanejším programom dňa sa jednoznačne stala tretia tretina mládežníckeho hokeja, prime-time vyhrala aj štvrtý deň po sebe Joj, tentoraz s náskokom vyše troch podielových bodov.

Čítať viac...
Nahor