Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Do Paneláku sa vrátia viaceré známe postavy: Prvé mená sú vonku, pôjdu niektoré do úzadia?

Tvorcovia dlhoročného seriálu začínajú odhaľovať prvé podrobnosti o nových častiach.

V období 15. narodenín vráti Joj jeden z jej najdôležitejších projektov histórie. Už teraz pripravuje nové časti Paneláku, s čím súvisí aj obsadzovanie hercov do jeho pokračovania.

V budúcoročných epizódach sa objaví viacero nových postáv, ktoré otvoria nové linky. Vrátia sa však aj známe tváre. Bude to, myslím si, taký príjemný mix starého dobrého Paneláku plus plno nových príbehov,“ povedal Andy Kraus.

V pokračovaní seriálu ráta napríklad s Dianou Mórovou, ktorá by mala mať opäť nosnú dejovú linku, a rovnako s jej seriálovou dcérou – Sabrinkou Grlákovou. Tvorcovia jej postave, Ivane Švehlovej, prihrajú do života ďalšieho muža. „Nebude to Slovák,“ hovorí Kraus.

Z ďalších pôvodných obyvateľov Paneláku sa objavujú mená ako Marián Miezga či dvojica z baru Mirka PartlováBraňo Bystriansky. Pre Nový čas sa Kraus pred časom vyjadril, že spomínaná dvojica sa objaví len v začiatkoch pokračovania seriálu, podľa aktuálneho rozhovoru Joj by sa však mohli udržať pravidelne. „Diváci by mali radi bar dokonca v tej pôvodnej obslužnej zostave, aká tam bola,“ naznačuje. Medzi hercov, ktorých návrat sa neočakáva, patrí napríklad Roman Luknár, ktorý po konci Paneláku prestúpil do Markízy.

Scenárista k tomu dodáva, že aj keď sa viaceré známe postavy vrátia, priamo súčasťou paneláku nebudú. Niektoré z postáv, ktoré tam boli, zapojíme do deja iným spôsobom, ako by možno divák čakal. Nebudú teda priamo v paneláku bývať,“ dodáva Kraus. Ich výskyt v seriáli by sa tak mohol znížiť, rozvíjali by však nové dejové linky. „Zostavu bolo nutné obmeniť, lebo dejová linka pôvodných postáv sa už nedala ďalej rozvíjať,“ povedal tiež tvorca Paneláku prednedávnom pre Nový čas.

Čítať viac...
Nahor