Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Pikošky

Do Dunaja sa vracia obľúbená postava! Helga urobí radikálny krok, Walter na kolenách

Dej v dobovom seriáli opäť naberá na obrátkach. Článok obsahuje spoiler.

Tretia sezóna Dunaja, k vašim službám napreduje.

Seriál sa aktuálne dostal do fázy, v ktorej takto pred rokom vrcholila vôbec jeho prvá séria. V úvodnej sezóne totiž televízia rozdelila Dunaj na dve 20-dielne série, pričom práve tento štvrtok z momentálnej 5. série odvysiela jej 20. časť.

Práve pred ňou došlo v deji k ďalšiemu dramatickému okamihu – vražda na módnej prehliadke. Súčasná séria sa však týmito udalosťami v tomto prípade neskončí.

Naopak, viaceré dejové línie len naberajú na obrátkach a tvorcovia ešte len pripravujú ich vyvrcholenie.

Dôjsť by k nim malo v priebehu apríla.

Vražda v obchodnom dome

Vo svete zúri 2. svetová vojna, Židom sú upierané základné ľudské práva a atmosféra v spoločnosti sa vyostruje. Majitelia obchodného domu Dunaj stoja stále na správnej strane, no podmienky na udržanie práce pre vyčlenených obyvateľov sú stále náročnejšie. Po krku im k tomu stále idú čelní nacistickí predstavitelia, ktorí chcú rodinu zničiť.

Kučerovci, naopak, bojujú o svoje postavenie. Pomôcť im mala veľká spoločenská udalosť v obchodnom dome – módna prehliadka modelov Alenky Valentovej (Lesana Krausková), na ktorú čakal jej najväčší deň v živote. Skončil sa však tragédiou…

Vo vestibule obchodného domu sa našlo telo zavraždenej predavačky Dunaja Pavlíny, ktorá bola jednou z modeliek na prehliadke. So zakrvavenými rukami nad ňou stál vydesený Anton Holubec (Filip Tůma), ktorý okamžite skončil za mrežami.

Tvorcovia neskrývajú, že pri vražde pracovníčky obchodného domu Pavlíny zatkli toho nesprávneho, no Holubec v tom ostane sám…

Upozorňujeme, že nasledovný text prezrádza detaily z deja.

Holubcova pomsta

Anton si počas života narobil mnoho nepriateľov a nenájde nikoho, kto by mu bol ochotný pomôcť.

Aj keď viacerí veria, že so sériou vrážd, ktoré v poslednom čase otriasli miestnymi obyvateľmi, nemá nič spoločné, mnohí by nakoniec boli radi, keby za všetky jeho hriechy „zhnil v base“.

Najviac jeho manželka Lena (Janka Kovalčíková), ktorá v Antonovom zatknutí vidí šancu na nový život a útek s Kasperom (László István Béhr). Urobiť chce všetko pre to, aby sa už z väzenia nedostal, a rozhodne sa prehovoriť o všetkom, čo jej v minulosti spôsobil.

Skutočný vrah však medzitým stále behá po slobode a udrieť by mal zakrátko znova…

Pobyt Holubca vo väzení ale nebude mať dlhé trvanie.

Spôsob, akým ho po jeho zatknutí všetci odvrhli, v ňom zbúra aj posledné štipky zábran. Po tom, čo sa dostane na slobodu, rozbehne šialenú cestu za pomstou, ktorá bude mať svoje obete.

Lena nemôže byť prekvapená, keď bude prvou na zozname…

Helga položí Waltera na kolená

Dráma medzitým vrcholí u Klausovcov.

Helga (Jana Majeská) definitívne odkryla všetky manželove klamstvá. Už dlho vie, že malý Johann nie je žiadna sirota, ale biologické dieťa Walterovej milenky Evy Dušekovej (Petra Dubayová). No po tom, čo Evu našla u seba doma, pochopila, že ju Walter (Ján Koleník) stále podvádza a navyše ju necháva stretávať sa s malým Jankom.

Napätie medzi Schatzi a Klausom napokon praskne.

Kým Walterovi dôjdu klamstvá, ktorými by mohol vysvetliť Evinu prítomnosť, Helga viac odmieta hrať rolu poslušnej manželky.

Navyše po boku svojho milenca Ludwiga Weissa (Marek Fašiang) v nej dozrie radikálne rozhodnutie – odchod od Waltera, a to aj s malým Johannom.

Všetko zrealizuje bez toho, aby o tom Walter mal tušenie, ktorý nachádza vyprázdnený dom – bez manželky, bez syna. Helgin odchod pritom neustojí a v krátkom čase sa začne meniť na trosku…

Čo sa deje u Klausovcov, však netušia Jankoví skutoční rodičia – Eva s Dávidom (Jakub Jablonský). Na pravidelnej prechádzke Janka neuvidia a ani jeden z nich nebude mať tušenie, kde sa nachádza…

Návrat obľúbenej postavy

Vo víre dramatických udalostí tvorcovia divákov zároveň potešia nečakaným príchodom stratenej postavy.

V ostatných dňoch sa čoraz častejšie skloňuje meno najstaršieho syna Kučerovcov Leopolda, ktorého hrá Tomáš Maštalír. Dôvodom je novšia dejová linka s nájdeným otcom Kláry Kučerovej (Kristína Svarinská), ktorým je šľachtic Ernest Almásy (Ady Hajdu) a jeho minulosť s Leopoldovou matkou Editou Kučerovou (Zdena Studenková).

Do deja sa však po mesiacoch vracia otec Jakuba Lukáča (Matúš Kvietik) Martin Lukáč, ktorého stvárňuje český herec Jan Révai. Do Dunaja vstúpil na jeseň minulého roka a v tej istej sezóne sa z neho nečakane vytratil.

Teraz sa v seriáli rovnako prekvapivo objaví.

Namieri si to pritom rovno za jeho láskou Alenkou, ktorú celý rok nevidel. Tá však medzitým zahorela zakázanou láskou k miestnemu seminaristovi Michalovi Belanovi (Peter Pecha), s ktorým sú si stále bližší.

Alenku tak čaká šokujúce stretnutie a zmätok v srdci, keď ostane stáť medzi dvomi mužmi…

Čítať viac...
Nahor