Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Divoko nie je iba u nás! K hromadnému presunu z jedného média do druhého dochádza aj v Česku

K veľkým personálnym presunom nedochádza iba u nás z Markízy smerom do JOJ. Podobnú situáciu zažívajú aj v Česku, kde Babišova najväčšia česká mediálna spoločnosť MAFRA pre svoj denník Mladá fronta Dnes skupuje ľudí zo spoločnosti Centrum Holdings.

Podobné transfery ako medzi Markízou a Joj sa práve dejú v Česku v smere Aktuálně.cz -> Mladá fronta Dnes. Denník druhého najbohatšieho Čecha a ministra financií našich susedov, Andreja Babiša, sťahuje k sebe ľudí zo spravodajského webu spoločnosti Centrum Holdings.

Šéfredaktorkou denníka Mladá fronta Dnes sa najnovšie stala Sabina Slonková, ktorá odišla z Centra, kde viedla online spravodajský večerník Insider. Z večerníka odchádza a zároveň sa do MF Dnes po vyše siedmych rokoch vracia editor Bronislav Pavlík. Ten má už teraz v Mladej fronte odrobených 15 rokov.

Z Aktuálně.cz Slonková do svojho tímu stiahla politického spravodajcu Jana Němca, aktuálne vedúceho spravodajských rubrík MF Dnes Zdeňka Johna, hlavnú editorku Simonu Holecovú a redaktorov Elišku Bártovú a Martina Nováka. Riaditeľom redakcie je Jiří Kubík, za regióny je zodpovedný Karel Škrabal a magazíny vedie Monika Binarová. Redakciu doplnil aj Petr Holub, bývalý šéfredaktor časopisu Respekt.

„V domácom oddelení sa nám podarilo zo súčasných profesionálov a nových tvári zostaviť vysoko výkonný tím, ktorý bude prinášať skutočné správy zo zákulisia politiky a biznisu,“ povedala Slonková. Tá v rámci nového nastavenia prepustila štyroch ľudí. Informáciu priniesol portál Médiář.cz.

Andrej Babiš je podľa najaktuálnejšieho rebríčka časopisu Forbes najvplyvnejšou osobou v českých médiách. Jeho mediálna spoločnosť MAFRA je najväčšou v Česku a prevádzkuje internetové portály iDNES.cz a Lidovky.cz, vydáva Lidové noviny, Mladá fronta DNES, Metro a Týdeník 5plus2 a vlastní taktiež televízne stanice Óčko, Óčko Expres a Óčko Gold. MAFRA sa orientuje hlavne na spravodajstvo. Práve Babišov vplyv v médiách mu mal vyniesť veľký úspech v ostatných parlamentných voľbách v Česku, keď jeho strana ANO 2011 skončila druhá iba dve percentá za slabnúcimi socialistami ČSSD. Babiš sa koncom januára stal 1. miestopredsedom vlády Bohuslava Sobotky a ministrom financií.

Čítať viac...
Nahor