Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Divoké kone vo finále prekvapivo stratili! Búrlivé víno a Vinári blízko seba, no v podpriemere

Reprízy Milujem Slovensko podobne ako pred rokom silné, Markízu potopilo Búrlivé víno.

Rovnako ako na jeseň aj na začiatku nového roka je piatkovým lídrom Jednotka. Tá opäť v prvé dva mesiace v roku nasadzuje na piatky reprízy Milujem Slovensko, s ktorými sa jej v tomto nastavení darilo už vlani. Šou si napriek repríze pozrelo takmer osem percent divákov a podiel sa dostal pod 21 % v komerčnej cieľovke.

Veľký výbuch v tomto čase zaznamenalo Búrlivé víno, ktoré sa prepadlo na historické dno. Sledovať ho malo len 5,7 % divákov a podiel sa mal dostať na hlboko podpriemernú úroveň len 15,1 %. Ide prakticky o polovičný výkon, než dosahoval s priemernými epizódami ešte na jeseň 2014. Vyššie sa už dostala premiérová Svokra, nedosiahla však ani na priemer stanice s podielom pod 21 %. Markíze sa investícia do premiérovej pôvodnej tvorby v prvý januárový týždeň nevyplatila.

Značne menej stál piatkový program nielen Jednotku ale aj Joj, ktorá po polroku opäť vytiahla do prime-time českých Vinárov. Prvé dve časti druhej série sa hýbali okolo piatich ratingov s podielmi 13,5 % a málo cez 16 %. Seriál tak na pomery piatkových výkonov Joj uspel len s druhou časťou, v dvojporcii ale šiel len výnimočne. Od budúceho týždňa v tomto čase prichádzajú posledné časti štvrtej série Farmár hľadá ženu. Na prvý raz však Joj zlepšila v piatkovom slote výkony oproti filmom z jesene.

Do večernej sledovanosti prehovárali menšie stanice. Profesionáli Plus atakovali 6 %, Krištáľová lebka sa dostala až tesne cez 7 % a bola najsilnejšia z menších staníc. Vysoko bola po ôsmej aj Dvojka s ruskou rozprávkou Krásna Varvara a podielom v komerčnej cieľovke takmer 6 %. Doma bola o ôsmej vlažná s Odloženým prípadom, ktorý nahradil predchádzajúci seriál Dr. House, uhrala 3,5 %. Nasledujúca Smotánka bola ešte o nejakú desatinu nižšie, film Šťastlivec sa už dostal na 5 %. Traja mušketieri na Dajto tesne prekročili 4 %.

Podvečer patril poslednej epizóde denného seriálu Divoké kone. Televízia ukončila seriál po neúspechoch na jeseň v podvečernom slote, v ktorom počas jednotlivých dní rástla a vo štvrtok už šla aj do nadpriemeru. Pri finále ale prekvapivo oproti štvrtku stratila, keď finále Divokých koní malo sledovať 4,6 % divákov s podielom 17,5 %. Stali sa aspoň tesným lídrom, Rodinné prípady v podieli atakovali 17 %.

Divoké kone môžu byť spokojné so svojou prvou sériou, s ktorou uhrávali priemery a nadpriemery Joj, čím splnili jednu zo svojich úloh. Oslabili tiež Búrlivé víno, ktoré začalo výrazne klesať práve po nástupe Divokých koní. Pre Joj to bol dôležitý úspech, nakoľko konkurencia prišla o jednu z kľúčových istôt.

V súboji spravodajstiev boli v piatok tesným lídrom Televízne noviny, s podielom cez 28 % byť spokojné nemohli. TNky potvrdzujú aj v novom roku prepad výkonnosti, ktorý prišiel minulú jeseň. Vzkriesiť ich môže len stabilné posilnenie 18-tej hodiny. Noviny počas sviatkov oproti druhej polovici jesene podrástli, držia si zatiaľ nadpriemer, v piatok sa dostali pod 27 %. Najsledovanejším programom dňa sa stali Športové noviny.

Čítať viac...
Nahor