Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Divoké kone v piatok s najhorším výsledkom od štartu, Farma prvý raz v podpriemere!

Po pol deviatej mala v piatok z veľkých staníc dôvod na radosť iba Jednotka.

Trend neúspechu denných seriálov v piatky sa potvrdzuje. Joj sa nevyplatila stávka na Divoké kone v posledný pracovný večer týždňa, keď mimoriadne zaradené dve časti seriálu padli na historické dno s podielmi okolo 11 a pod 12 %. Bližšie k svojmu priemeru, no len ťažko spokojná, bola s prvou časťou Farmy Markíza. Reality šou totiž o 20:30 padla s podielom nad 22 %, nasledujúci Duel už zaznamenal jasný nadpriemer s podielom pod 29 %.

Šou držala podobný rating od začiatku večera, na prvý raz ukázala medziročný prepad, keď piatkové Duely v roku 2014 nemali problém od pol deviatej dosahovať podiely blízke 30 %. Tento rok však pravidelný Duel po ôsmej nakoniec nepobeží, už najbližší piatok ho Markíza vysúva za 22:00, keď na 20:30 zaraďuje Búrlivé víno. To však momentálne po vlastných skúsenostiach v piatkovom prime-time z poslednej jari a taktiež po aktuálnom výsledku Divokých koní nečakajú dobré vyhliadky.

Nadpriemerne sa po polročnej pauze darilo najobľúbenejšiemu programu RTVS Milujem Slovensko, prvý diel štvrtej série podľa našich informácií dosiahol podiely 19,1 a 19,6 % (12 – 54 / 12+). Nasledujúca novinka Cestou necestou zaznamenala podiely 8,9 a 8 % (12 – 54 / 12+).

V piatok svoju ťažiskovú akvizíciu odštartovala Wau. Tá v tento deň chce pravidelne ponúkať čerstvú sériu šou X Factor UK, prvé dve časti jej mali uhrať nadpriemerné podiely 3,3 a 4,1 %. Horšie sa darilo ženskému náprotivku, stanici Doma, ktorej Magazín Superstar neočaril kvalitou ani sledovanosťou, keď mal podľa našich informácií uhrať podpriemerný podiel 2,6 %. Nasledujúca snímka Tanec je môj život sa dostala nad 5 %.

Zo staníc Markízy sa v piatok príliš nedarilo ani Dajto, jeho snímka Trója dosiahla len na 3,5 %, vyskočila naopak Plus s filmom Riddick: Kronika temna a podielom nad 8 %. Uspel aj premiérový diel druhej série reality šou Nahí v raji s podielom takmer 7 %.

Čítať viac...
Nahor