Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Divoké kone pred finále v novom nastavení: Finálový týždeň odštartovali vlažné!

Seriál, ktorý dokázal otriasť pozíciou dnes už trápiaceho sa Búrlivého vína, ide do finále. Oproti jeseni si ani v novom nastavení nepolepšil.

Po výkonoch druhej série sa Joj rozhodla ukončiť seriál Divoké kone mimo prime-time. Posledné časti zaradila ešte pred návratom klasickej štruktúry s Novinami o 17 a Moja mama varí lepšie ako tvoja do podvečerného času, no vo výkonnosti seriálu nepomohla.

Prvé dva diely finálového týždňa Divokých koní dosiahli podľa našich informácií podiely 16,1 a 14,7 %. Ide o podobné čísla, aké v horších časoch dosahoval seriál na jeseň, v rámci sviatkov Joj ide o jeden z lepších výkonov podvečer. Ratingovo sa dve epizódy dostali k blízkosti a rovno na hranicu 4,5 %. Markíza v tom čase s filmom Záložný plán tesne prekročila podielovú hranicu 19 %. Divoké kone čakajú už len posledné tri dni vysielania, po dva diely Joj ponúkne v utorok a štvrtok, finále prebehne s jednou časťou v piatok.

Divoké kone napriek útrapám s druhou sériou patria medzi vydarené projekty televízie, najmä vďaka prvému polroku ich vysielania. Významný úspech sa im podaril v taktickom boji Joj s Búrlivým vínom, ktoré nedokázala dva roky oslabiť Panelákom. Práve so štartom Divokých koní začala dovtedy silno sledovaná sága Markízy klesať. S Divokými koňmi si Joj na jar 2015 zaistila staničné priemery až nadpriemery, na jeseň už neuspel ani jeden z veľkých denných seriálov.

Už najbližší pondelok uvedie Joj nástupcu Divokých koní, ďalšiu výpravnú novinku tímu Danice Halákovej ZOO. Aj tej by malo tvoriť konkurenciu Búrlivé víno, a to aj pri štarte. Po výsledku prvej časti siedmej série vínnej ságy je však pravdepodobná zmena programu.

Finálový týždeň Divokých koní
Dubáň sa nechá Adamom zmlátiť. Filip zabráni tragédii. Marta sa rozhodne u Imra ostať. Simona vyzvedá od Karola, aké má Osvald plány. Veľkému Džonovi sa zhmotňuje jeho nočná mora v podobe Lenkinej susedky. Najradšej by sa Lenke so všetkým priznal. Mery rozmýšľa nad svojou budúcnosťou s Lukášom. Boris už Osvaldovi vysvetlil, ako plánuje zničiť jeho rodinu. Osvaldova predvídavosť však dokáže Borisa odstaviť od dokonania jeho plánu. Boris sa prizná pred rodinou, že je Osvaldov syn. V hneve za zmarené plány berie Hanu ako rukojemníčku.

Bianka má strach, počula výstrel a chce vedieť, o čo ide. Simona deťom klame, len aby ich upokojila. Mery uprednostní kone pred Lukášom. Džonovia ju však nepustia do maštale. Mery zistí, že Husár umrel a dáva si za vinu, že za ním nestihla prísť. Imro nechá zrútenú Mery na starosť Šušovi. Karolovi na svojej rodine stále záleží. Ale ani Dubáň sa nechce Simony vzdať. Osvald chce len jednu vec, odpustenie od Alberta. Albert porozpráva o svojom psíkovi Dore, ktorého mal ako malý. Albert chce ignorovať všetky pekné spomienky, ktoré na Osvalda má. Mery si uvedomí, že sa so Šušom veľmi odcudzili. Urobí nečakaný krok – požiada Šuša o ruku. Danka začína rodiť, teraz už naozaj! A jediný, kto jej môže pomôcť, je Simona.

Lukáš zistí, že Mery sa vydáva.Terezu mrzí, že Albert nechce zabudnúť na hriechy a hnevy minulosti. Karol chce vedieť, či mu Simona odpustí. Simona mu dáva nádej. Albert sa rozhodne prísť za umierajúcim Osvaldom do nemocnice. Jeho úprimnosti však neverí. Napriek tomu, Osvaldovi odpustí. Osvald sa lúči so životom…

Čítať viac...
Nahor