Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Divoké kone nekonečný seriál určite nebudú! Ako dlho vydržia na obraze?

Joj sa zatiaľ podarilo za slabnúci Panelák nájsť výkonnú náhradu, donekonečna ju však ťahať nebude.

Divoké kone nekonečné nebudú. Tvorcovia seriálovej novinky sa rozhodli spolu s televíziou hneď na začiatku vyjasniť budúcnosť ich najnovšieho diela, ktoré tak nečaká v prípade úspechu podobná cesta ako konkurenčné Búrlivé víno.

Joj už pred nasadením seriálu potvrdila, že dej Divokých koní je uzavretý a túto stratégiu plánuje spolu s tvorcami dodržať aj v prípade úspechu. „Neplánujeme spraviť z Divokých koní nekonečný seriál. Príbeh bude mať uzavretú dejovú linku,“ potvrdzuje PR manažérka TV JOJ, Katarína Nosková. S náhradou za doteraz v slote po ôsmej vysielaný Panelák tak môže Joj rátať len na určitý čas. Skončia však Divoké kone už na jar?

Seriál by mal podľa pôvodných plánov a popri dostatočnej diváckej priazni dosiahnuť celkovo 90 epizód. Televízii by tak pri súčasnom tempe vydržali Divoké kone do prelomu mája a júna. Podľa zákulisných informácií by však v prípade úspechu nemusel deväťdesiatimi epizódami seriál skončiť. Už teraz sa totiž v televízii hovorí o súčasnej sérii ako o prvej a tvorcovia by mali byť pripravení dopriať Divokým koňoch prípadné pokračovanie aj na jeseň. Popri charaktere seriálu, v ktorom hrá dôležitú úlohu odhalenie tajomstva z minulosti, by malo byť aj jediné.

Podobný osud mal pritom čakať aj Búrlivé víno. Tvorcovia pri písaní seriálu rátali s uzavretým dejom. Nakoniec z neho Markíza urobila nielen denný ale aj nekonečný seriál. „Búrlivé víno nie je denný seriál, je to dramaticko-romantický seriál, ktorý by mal mať nejaký začiatok a nejaký koniec, niečo v príbehu sa systematicky buduje, naberá na sil, a nakoniec príde k rozuzleniu. Je ťažké niečo také ťahať denne a bez ukončenia,“ povedala v apríli pre Nový Čas Víkend Danica Haláková. Veľký tlak a neúnosný počet dielov mal byť pri tom jedným z dôvodov, prečo po tretej sérii chcela na výrobe Búrlivého vína skončiť. Nakoniec sa s ňou televízia rozlúčila skôr.

Čítať viac...
Nahor