Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Tlačová správa

Divoké kone cválajú do Argentíny, Joj predala denný seriál do ďalšej krajiny

Televízia JOJ za posledné dva roky eviduje veľký dopyt po vlastných seriáloch, ktoré sú vizuálne čoraz atraktívnejšie – zvýšila nároky na výrobu, postupne ju presunula do exteriérov a dbá na to, aby boli námety univerzálnejšie. Výsledkom je úspech aj na zahraničných trhoch.

Rodinný seriál Divoké kone, z dielne producentov Danice Hričovej, Paľa Polnera a režiséra Braňa Mišíka, ktorý JOJka vysielala v roku 2015, aktuálne kúpil vysielateľ v Argentíne a v rokovaní sú aj ďalšie krajiny Latinskej Ameriky. O seriál je naďalej záujem aj v Európe. Po Francúzsku a Maďarsku, kde Divoké kone zaznamenali mimoriadne veľký úspech (denne dosahovali v poobednom slote 10 %  share v CS 4+ na stanici Duna TV), predala JOJka práva na seriál tiež do Poľska či Rumunska.

Z portfólia JOJ Group sú v zahraničí rovnako úspešné aj ďalšie formáty vlastnej tvorby. S témou kriminálky Za sklom sa napríklad stotožnili aj v iných krajinách, kde sa stretli s podobnými témami v reálnom živote. Okrem iných aj česká televízia Prima, ktorá od JOJky kúpila práva už na viaceré seriály – nielen Za sklom, ale aj historickú detektívku 1890, či komediálny seriál Prázdniny. Maďari okrem Divokých koní takisto zakúpili opciu na Prázdniny.

TS TV JOJ

Čítať viac...
Nahor