Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Divoká streda miešala sledovanosťou: Televízne noviny porazili aj Krimi, Joj opäť vyhrala večer!

Televízia z Koliby zažila v stredu veľmi silný deň, v prime-time vyhrala aj ako skupina.

Po utorku sa vývoj sledovanosti opäť mení. Televízne noviny nepotvrdili svoj nárast vyššie nad tridsať percent, keď v stredu uhrali opäť jeden z najhorších výkonov vôbec v štandardnom konkurenčnom nastavení s podielom len 28 %. Markízu prekvapil už predchádzajúci slabý výkon Rodinných prípadov, ktoré sa neštandardne prepadli až pod 18 %, čo je pre ne toto leto nezvyčajne nízka hodnota.

Joj mala do svojej spravodajskej časti večera podobný nástup, keď jej zostrih Česko Slovensko má talent atakoval 17 %. Napriek tomu televízna dvojka prekvapila väčším prílivom divákov po 19-tej, keď Krimi dosiahli mimoriadne vysoký podiel pod 29 %, vďaka čomu boli vo svojom čase lídrom trhu. Televízne noviny sa v tejto časti mali hýbať okolo 25 %. Ešte silnejšie ako Krimi boli Noviny, ktoré uhrali ďalší z najvyšších podielov od septembra 2013, keď atakovali 32 %.

S hlavným programom sa už do vedenia dostala Markíza, Zámena manželiek uhrala štandard s podielom nad 23 %. S poslednou časťou prvej série vyvrcholili Vinári, ktorí dosiahli jeden z najvyšších výkonov 22,6 %.

Zmena nastala nielen v spravodajskom pásme ale aj v súboji menších staníc. Dila sa vrátila k svojmu štandardnému ratingu, poklesla však podielovo na hodnoty tesne nad 6 a 9 %. Klesol aj Mentalista s podielom 5 %. Výrazne si polepšila Plus, ktorá vymenila večer Kutyila za Hoď svišťom. Sitkom na tretí raz narástol, keď uhral podiel až pod 9 %. Darilo sa aj nasledujúcemu filmu Strážcovia pokladu s podielom nad 8 %. Slabší deň malo Dajto, Strážca spravodlivosti uhral nad 3 a pod 4 %, Wauka sa s kriminálkami CSI Miami a CSI Las Vegas dostala na 2,5 %.

Joj sa vďaka úspechu v spravodajskom pásme podarilo druhý raz v tomto týždni vyhrať v prime-time, tento raz už s väčším náskokom takmer jedného podielového bodu. Televízia vyhrala v hlavnom vysielacom čase aj ako skupina, pričom mala dosiahnuť na jeden z najlepších prime-time výkonov skupiny ostatného obdobia obsadením vyše tretiny trhu. Najsledovanejším programom stredy sa stalo Najlepšie počasie.

Čítať viac...
Nahor