Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Divadlá Česko Slovensko má talent opäť na novom mieste: Tu sa budú nakrúcať!

Talentová šou opäť zmení priestory.

Po úspešnom minuloročnom návrate ohlásila Joj bez váhania aj šiesty ročník Česko Slovensko má talent, ktorý sa na obrazovky dostane klasicky na jeseň. Šou v piatej sezóne dokázala po ročnej pauze získať nových divákov a v sledovanosti posilniť a vyskočiť na vysoké hodnoty. Poradila si dokonca aj s Hornou Dolnou. Viac o sledovanosti ČSMT 5 v tomto článku.

Pre piatu sériu zmenila Joj lokáciu výroby kľúčových divadelných kôl. Tie sa v priebehu štyroch sérií talentovej šou vyrábali klasicky v divadlách najprv po Slovensku a Česku, následne sa presunuli čisto do Mahenovho divadla v Brne. V roku 2015 sa ale verejné kastingy z priestorov divadla presunuli do bratislavskej Incheby. Tento rok dôjde opäť k zmene.

Joj podobne ako v roku 2013 opustí priestory Incheby. Doteraz v nich až na prvú sériu vyrábala minimálne živé prenosy, v spomínanom roku sa presunula do štúdia RTVS v Mlynskej doline. Tentokrát to televízia vyrieši inak, keď Česko Slovensko má talent natočí in-house, priamo na Kolibe. Poslúžiť by jej mali veľké priestory po ukončenom seriáli Zoo.

Televízna dvojka už aj v minulosti vyrobila veľkú šou v štúdiách Koliby. Jednou z najväčších výziev bol projekt Hviezdy na ľade v roku 2006, kedy svoje štúdiá premenila na obrovskú ľadovú plochu. Príprava projektu bola mimoriadne náročná, najmä udržanie ľadu v prevádzke.

Scéna Hviezdy na ľade
hviezdy na lade

Foto: Markíza, Ungroup

Čítať viac...
Nahor