Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Telenovely

Diváci v šoku: Markíza definitívne odsúva Spútaného motýľa! Prečo končí o 20:30?

Doma končí s hlavnou telenovelou Spútaný motýľ o 20:30, rozhodnutie prišlo už po začiatku druhej série.

Markíza iba prednedávnom oznámila príchod novej tureckej telenovely Meryem na jej obrazovky, ktorá sa stane jej novou posilou pre večerný čas.

Stanica Doma pritom naplno už niekoľko mesiacov vysiela seriál Spútaný motýľ, ktorá vypĺňa celý jej kľúčový večer od 20:30 do 22:30, čomu bude po novom koniec.

S nástupom novinky Meryem totiž Doma definitívne končí s vysielaním Spútaného motýľa o 20:30.

Táto telenovela pobeží v hlavnom vysielacom čase po pol deviatej aktuálne posledný týždeň, pričom už od pondelka 7. júna sa na 20:30 dostane práve nová turecká séria.

Spútaný motýľ po novom pobeží až v ďalšom neskoršom pásme.

Meryem sa ustáli s vysielaním jednej epizódy za večer, Spútaný motýľ bude pravidelne nasledovať o 21:30 v dvoch častiach za sebou, diváci tak pri seriáli budú musieť vydržať až do 23:30.

Dôvodov, prečo sa Markíza po čase opäť uchýlila k rozdeleniu hlavného večerného času medzi dve telenovely, môže byť niekoľko.

Televízia už dlhodobo nie je spokojná so sledovanosťou Spútaného motýľa, ktorý sa ani zďaleka úspechom nedoťahuje na najsledovanejšie telenovely v histórii Doma.

Spútaný motýľ sa už od prvých týždňov výraznejšie vo večernom prime-time nepresadil a dosahuje iba vlažné výkony, spravidla sa hýbe na podieloch okolo 4 – 5 %, Doma je pritom zvyknutá dosahovať s večernými premiérovými telenovelami aj dvojnásobné podiely na trhu.

Zároveň sa s postupným otepľovaním posúva aj divácky režim, keď s teplými večermi sa usádzajú k televíznym obrazovkám čoraz neskôr.

Počas prázdnin sa tak neraz deje až po 21. hodine, čím by mohla Doma vyhovieť tej časti publika, ktorá rada trávi letné večery vonku a domov prichádza až neskôr večer.

Zároveň však Doma týmto krokom zaskočila divákov Spútaného motýľa.

Diváci telenoviel Markízy všeobecne neholdujú programovým zmenám, o to viac s vysielacími časmi. Nespokojnosť bude panovať aj s pridlhým vysielaním Spútaného motýľa až do takmer polnoci, miesto doterajšej pol jedenástej večer.

Spútaný motýľ naposledy o 20:30 pobeží tento štvrtok 3. júna.

 

Čítať viac...
Nahor