Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Diváci si na nedeľné Správy RTVS poriadne počkali: Miesto spravodajstva dlhé pozápasové štúdio vo futbale!

Netradičný vysielací čas finále Majstrovstiev sveta vo futbale skomplikoval situáciu RTVS s odvysielaním hlavného spravodajstva, jeho štart odsunula až o hodinu.

Ostatný mesiac sa nefutbaloví diváci RTVS museli prispôsobiť futbalovému programu. Ten zasahoval do tradičnej štruktúry RTVS vo viacerých časoch, pričom tá musela na štyri týždne upraviť aj svoje klasické hlavné spravodajské pásmo, nakoľko večerné zápasy futbalu začínali už o 20. hodine. Jednotka tak v prípade týchto zápasov ukončila Správy RTVS pred 19:40, kedy ich vystriedalo Štúdio futbalu, klasické športové spravodajstvo Góly, body, sekundy a Počasie sa presunuli vo svojich časoch na Dvojku.

Najvýraznejšie však štruktúru RTVS ovplyvnilo až nedeľné finále svetového šampionátu. Jeho začiatok bol totiž naplánovaný už na 17. hodinu, no napriek tomu, že zápas skončil pred 19:00, Jednotka hlavné spravodajstvo včas nestihla.

RTVS na hlavnom okruhu čakala až do korunovania víťazov z Francúzska a odovzdávania trofeje, čím sa jej prenos natiahol až do približne pol ôsmej. Ani po tom však nezaradila spravodajstvo, keď miesto neho prepla do Štúdia Majstrovstiev sveta a necelú pol hodinu naviac diskutovala o finálovom zápase.

Správy RTVS sa na rad dostali až o 19:55. Diváci o ich neskoršom vysielacom čase nevedeli, televízia v programe avizovala ich štart v klasickom čase. Čo do dĺžky hlavného spravodajstva ale televízia divákov príliš neukrátila, keď ponúkla celkovo 35-minútové správy. Góly, body, sekundy a Počasie zaradila až za ne a štartovali tak až po 20:30, resp. pred 21. hodinou.

Časť divákov Jednotky bolo s týmto odsunom nespokojných. Oslovili sme RTVS, či ceremóniu a štúdio nemohla presunúť na druhý televízny program, dosiaľ nereagovala. Sama však sledovanosťou sklamaná byť nemohla. Všetky spravodajské programy si pozrelo oproti predošlej nedeli o 10 až 30-tisíc divákov viac, navyše, v čase futbalového vysielania, aj po zápase, bola vysoko nad svojím priemerom.

Čítať viac...
Nahor