Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Diváci sa otočili Markíze chrbtom: Doktori pri štarte neuspeli! (piatková sledovanosť)

Lídrovi sa nevyplatilo meniť žáner v piatkovom prime-time, diváci Farmy našli útočisko pri akčnom filme Joj.

Prvý výrazný neúspech má za sebou Markíza počas jesennej sezóny. Kým doteraz sa jej darilo dominovať v priebehu všetkých pracovných dní a nezriedka aj počas víkendov, zmena v piatkovom prime-time jej môže oslabiť záver pracovného týždňa. Jej silne promovaná seriálová novinka totiž s prvou časťou vôbec neuspela.

Úvodná časť Doktorov podľa informácií portálu Mediaboom dosiahla podiel len na úrovni 18,5 %, v ratingu sa mala vyšplhať na hodnotu 6,5 %. Farma v tom čase dosahovala ratingy okolo alebo nad 10 % s podielmi okolo 30 %.

Čítajte viac: Markíza ešte dá Doktorom šancu: Seriál bol jednotkou v 12+, najmä vďaka starším

Túto métu však dosiahla Joj, ktorej vyšla stávka na akčnú kinopremiéru. S filmom Janko a Marienka: Lovci čarodejníc mala dosiahnuť podiel takmer 30 % s ratingom nad 10 %. Televízna dvojka môže na úspech nadviazať aj dnes, keď ponúkne dlho promovanú a populárnu snímku Neskrotná, Markíza zakontruje duelom Farmy. Joj sa vďaka filmovému triumfu a neúspechu Markízy stala lídrom v prime-time, rozdiel medzi stanicami bol takmer dve percentá.

O svoju pozíciu v piatok neprišla Jednotka. Milujem Slovensko aj tento raz uhralo vysoký výsledok, keď sa v podieli vyšplhalo nad 17 %. V 12+ dokonca šou prekročila 20-tku a získala najlepší podiel série.

Z menších staníc najsilnejší program vysielalo Dajto, ktorého film Cobra získal takmer 7 %, štart druhej série Kravaťákov na Plus bol ležérny a s dvomi časťami sa hýbal pod a nad 3 %. Doma bude v piatok potrebovať zmenu, seriály čoraz viac padajú ku dnu.

 

Čítať viac...
Nahor