Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza už tento rok potvrdzuje vianočnú epizódu Susedov! Na sviatky sa jej však diváci nedočkajú

Vianočné vysielanie ňou ani tento rok nerozšíri.

Minulý rok sa mnohokrát niesol v znamení Susedov, ktorých návrat na obrazovky vyvolal veľké očakávania počas vianočných sviatkov. Markíza totižto pri vysielaní pôvodných Susedov pred vyše dekádou pripravovala v závere roka aj špeciálne vianočné a silvestrovské diely, na ktoré sa diváci tešili aj po obnovení seriálu.

Markíza však napriek pôvodným hlasom z prostredia televízie, ktoré hovorili o príprave aspoň vianočnej časti, na históriu Susedov nenadviazala. Do vysielania nepripravila žiadny sviatočný diel a vysielanie sitkomu ukončila už na začiatku decembra mikulášskou časťou.

Tento rok sa to Markíza rozhodla aspoň sčasti fanúšikom seriálu vynahradiť. Silvestrovský diel opäť nenakrúti, keď druhý rok po sebe upúšťa od akejkoľvek investície do posledného dňa v roku a uvedie len reprízové komédie, oficiálne ale potvrdila nakrútenie vianočnej epizódy, ktorú nasadí do vysielania v decembri.

Zaujímavosťou pritom je, že s finále série Susedov počítala podobne ako vlani už v prvej polovici budúceho mesiaca, konkrétne v pondelok 9. decembra. Už v tento deň, ako nás upozornil čitateľ pod menom Jozef, odvysiela práve vianočnú časť. Markíza sa s predčasným vysielaním vianočnej časti Susedov vysporiada priamo obsahovo a Štedrý deň oslávia postavičky sitkomu predčasne. 

Markíza tak opäť vianočným dielom nerozšíri sviatočné vysielanie, ako tomu bolo v minulosti. V súčasnosti už do programu v obchodne slabšom období šetrí. Televízie tento rok uvádzajú sviatočne ladené diely svojich programov v predvianočnom týždni, kedy pobežia viaceré programy ako Inkognito, Všetko, čo mám rád, v premiére tiež Zlaté časy, Záhady tela, Neskoro večer, v programe by nemala chýbať ani Chart Show.

Markíza väčšinu dielov novej série Susedov nakrútila ešte pred jeseňou, keď sa poponáhľala s ohľadom na tehotenstvo hlavnej predstaviteľky, herečky Viki Rákovej. Očakávanie jej nového potomka zakomponovali tvorcovia aj do deja. S nakrúcaním seriálu sa pokračuje aj na jeseň, pričom sa herečka po dvoch mesiacoch od tehotenstva do kolotoča výroby Susedov vrátila.

Čítať viac...
Nahor