Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Diváci dopriali hokejistom posledný nadpriemerný výsledok, teplé počasie ich však „vyhnalo“ do ulíc

Slovenskí hokejisti sa včera rozlúčili s hokejovým šampionátom v Minsku posledným zápasom, ktorý odohrali s Dánmi. Na dramatickú výhru 4:3 sa pozeral opäť nadpriemerný počet divákov.

Napriek tomu, že už naša reprezentácia hrala iba o konečné umiestnenie v rebríčku IIHF, fanúšikovia im aj RTVS dopriali nadpriemerný výsledok. Priemerne duel s Dánskom medzi 15:45 až 18:00 sledovalo (mimo prestávok) okolo 400-tis. divákov, pričom tretiu tretinu si pozrelo 463-tis. divákov s podielom takmer 44 %. Druhá tretina, ktorú sledovalo vyše 400-tis. divákov, získala pre svoj skorší čas ešte lepší podiel nad 45 %, najmenej divákov si zaplo úvodnú časť zápasu, ktorú pozeralo 300-tis. divákov pri podieli okolo 38 % (v 12+).

Mnoho fanúšikov pri tom vďaka peknému počasiu sledovalo hokej v baroch a na terasách. Teplý slnečný deň sa celkovo prejavil na nižších ratingoch, najmä do štartu hlavných večerných ponúk televízií. Tam si už to svoje išlo Búrlivé víno, ktoré s ratingom takmer 11 % sledovalo vyše 31 % divákov. Panelák musel strpieť konkurenciu relácie Nikto nie je dokonalý, ktorá získala svoj štandardný výsledok nad 11 % a uspokojiť sa iba s priemerným výkonom okolo 18 %. Rovnako ako pondelňajší Agenti S.H.I.E.L.D. ani utorňajšia akvizícia Vtierka Castle nedosiahla na nadpriemerný doterajšie výkony, keď sa podiel seriálov pohyboval v rozmedzí 15 – 16 %. Nedarilo sa príliš ani Rodinným prípadom, ktoré si v pondelok aj utorok pozrelo len okolo 20 % divákov. Výkony však aj v tomto čase stláčajú zápasy štartujúce už o 19:30.

Foto: SITA

Čítať viac...
Nahor