Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Dila sa blíži do finále: Vieme, čo Doma chystá po nej!

Čo ženská stanica Markízy pripravuje ďalej?

Telenovelu Dila a jej divákov čakajú len posledné týždne vysielania. Markíza už oficiálne potvrdila, že turecký seriál vyvrcholí na konci tohto mesiaca, a to konkrétne vo štvrtok 26. novembra od 21:40. Finále bude ťahať opäť až za polnoc.

Portál Mediaboom.sk zisťoval, čo ďalšie v tradičnom telenovelovom okne Doma ponúkne. Dila končí v hraničný čas neďaleko sviatkov, kedy sa menšej stanici nemusí oplatiť nasadzovať nový seriál. Pred rokom napríklad vo večernom telenovelovom okne vysielala Ferihu, ktorú v decembri obmedzila a potiahla ju vďaka tomu do januára. Dila však pri svojom počte epizód neponúkla ani takýto scenár.

Informácie, ktoré Markíza zverejnila svojim partnerom, pritom hovoria, že Doma s novým tureckým seriálom po skončení Dily nepríde. Stanica chystá podľa našich informácií prejsť december vianočnými filmami, ktoré začne o 21:40 nasadzovať od pondelka 30. novembra. Filmami taktiež zaplní prázdne poludňajšie okno, v ktorom reprízovala hlavnú večernú telenovelu.

Doma by tak neriskovala prerušenie návyku na novú telenovelu počas vianočných sviatkov. V minulom roku už bola Feriha rozbehnutá, na etablovanie novej telenovely by mala Doma tentoraz málo času, pre vianočné sviatky by ju prerušila po troch týždňoch. S novinkou by tak prišla pravdepodobne až od januára.

Končiaca Dila sa zaradí medzi telenovely s rozpačitými výkonmi. Markíza pritom od nej očakávala, že sa stane hitom. Najdôležitejšia prvá epizóda, ktorá sa vysiela okolo 21:40, dosahuje len vlažné hodnoty, priemerne sa hýbe okolo 4 – 6 %. Vyššie sa dvíha až druhá časť vysielaná však neskoro večer, bežne uhráva podiely od 8 nad 10 %.

Čítať viac...
Nahor