Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Detektívka 1890 vo finále rástla, zaradila sa k top programom týždňa! Čo ja viem prešprintovala Farma

Záverečný diel kriminálky bol piatym najsledovanejším celého seriálu.

NEDEĽA: Joj ostatnú nedeľu ukončila svoj najväčší jarný ťahák. Odhalenie vraha prilákalo ku kriminálke 1890 časť stratených divákov, keď seriál s poslednou časťou medzitýždenne porástol o rating na 8 %, v podieli dosiahol úroveň 21 %. Finále bolo piatym najsledovanejším dielom kriminálky, ratingom 8 % sa zaradila k najsledovanejším programom uplynulého týždňa.

Seriál sa po silnom štarte usadil na priemerných výkonoch. Kým druhý a tretí diel sa ešte hýbal nad ratingovou 9-tkou, od štvrtej časti seriál klesol klesol a hýbal sa v rozmedzí 7 – 8 %. Joj nakoniec vyjadrila napriek priemerným výkonom „veľkú spokojnosť“ so seriálom.

Markíza konkurovala 1890 premiérou filmu USS Indianapolis: Boj o prežitie, mala sa dostať tesne cez 7 ratingov s podielom 21,5 %. Snímka sa do jasného vedenia dostala po konci kriminálky na Joj. Jednotka bodovala večer snímkou Martino tajomstvo, dostala sa s ňou až na podiely cez 14 a pod 19 % (12 – 54/12+).

Z menších staníc vystrelila Wau, ktorej kriminálka CSI New York uhrala podiely okolo 4 a až vyše 6 %. Slečna zamilovaná na Plus sa dostala cez 6 %, Captain America: Prvý Avenger na Dajto pod 5 %. Doma vôbec neuspela s prvou časťou Velvet, stúpla jej až druhá epizóda, ktorá sa mala hýbať okolo štyroch percent.

Joj v nedeľu posilňuje blok magazínov, ktorý z dopoludňajších hodín presunula na podvečer. Nová záhrada stúpla na takmer 17 %, Na chalupe uhralo share až pod 20 %. Lídrom na trhu bolo aj Nové bývanie, ktoré sa dostalo pod 21 %. Markíza s Hornou Dolnou uhrala 18,5 %. Noviny v nedeľu ratingovo vyhrali najmenším rozdielom, v podieli šli cez 23 %, kým Televízne noviny pre skorší vysielací čas podliezli 25 %. Od soboty sa vysielajú z provizórneho štúdia, presťahovali sa doň až na niekoľko mesiacov. Najsledovanejším programom nedele sa stalo Najlepšie počasie pred 1890.

SOBOTA: Pekné počasie zrazilo sobotné ratingy televízií na minimum. Hlavné večerné filmy sledovalo len vyše 5 % divákov, Tučniaky z Madagaskaru dosiahli podiel cez 17 %, Mission: Impossible 5 na Markíze pre dlhšiu minutáž vyše 18 %. Záhady tela na Jednotke podliezli päť ratingov, v podieli sa dostali nad 16 %. Výrazne viac divákov majú medzi starším publikom, v 12+ podiel vystrelil až pod 24 %.

Na menších Nebezpeční susedia na Plus dosiahli podiel tesne nad 7 %, Princ na bielom koni na Doma šiel pod 7 %. Naďalej sa nedarí seriálu Knight Rider na Dajto, hýbal sa medzi 3 – 4 %. Inkognito na Wau atakovalo 3 %, neskôr prekročilo dvojku.

Veľkým rozdielom skončil sobotný súboj spravodajstiev, Televízne noviny uhrali iba 21,5 %, kým Noviny odskočili s podielom 27,5 %. Najsledovanejším programom dňa bolo Najlepšie počasie, v celkovom počte divákov to boli Noviny.

PIATOK: Kým na čele víkendových dní sa usadila Joj, na vrchole piatka bola Markíza. Tradičná dvojporcia Farmy sa opäť dostala najvyššie, pričom všetkým programom odskočil neskorší Duel. Ratingovo sa dostal cez 7 % a v podieli až pod 29 %. Prvý diel Farmy uhral šestku s podielom pod 21 %. Čo ja viem bolo dvojkou večera, prekročilo päť ratingov s podielom cez 18 %. V 12+ zábavný kvíz podliezol 22 % a tesne nestačil na Farmu. Film Diabol nosí Pradu na Joj podliezol 14 %.

Medzi menšími bodovalo Dajto filmom 2012 a podielom pod 9 %, darilo sa aj Profesionálom na Plus s podielom 7,5 %. Nasledujúce 1890 sa už prepadlo, vyššie bola Doma s filmom Môj splnený sen a podielom takmer 5 % aj Wau s Myšlienkami vraha a podielmi okolo 4,5 a 4 %.

Rodinné prípady sa v piatok dostali na 19,5 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja zas pod 16 %. Televízne noviny podliezli 22 %, Noviny atakovali 25 %. Najsledovanejším programom dňa bol v oboch cieľovkách Duel Farmy.

Čítať viac...
Nahor