Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Všetko o ďalšom hlavnom prime-time seriáli Jednotky: Po Kolonáde a Tajných životoch štartuje Hniezdo!

Nedeľný prime-time bude na Jednotke od 12. januára patriť novému pôvodnému seriálu RTVS.

„Hniezdo sľubuje emócie, napätie, manželský život v celej jeho pestrosti, ale aj kriminálnu zápletku. Predstavia sa v ňom poprední slovenskí herci, ale aj úplní neherci. Jedna z hlavných úloh totiž patrí novorodencovi, ktorý skomplikuje životy jednotlivým aktérom,“ aj takto uvádza svoj nový seriál pred štartom RTVS.

Jednotka odvysiela celkovo 12 častí nového seriálu, ktorý nadviaže po obnovený vlastnej dramatickej tvorby verejnoprávnej televízie na predošlé dva úspešné seriály Kolonáda a Tajné životy. Oba sa dočkali nielen úspechu ale aj dvoch sérií. Hniezdo bude RTVS opäť ako predchádzajúce seriály vysielané aj v koprodukcii s Českou televíziou vysielať v nedele od 20:30.

Do v poradí tretej veľkej čisto vlastnej prime-time série obsadila televízia Soňu Norisovú, Alexandra Bártu, Mariána Mitaša či Andreu Karnasovú, Zuzanu Šebovú, Mareka Geišberga, Paľa Višňovskéh a Zuzanu Frenglovú. V postave novorodenca sa predstavilo viacero malých nehercov. Hniezdo režíroval Braňo Mišík, pod scenárom je podpísaná trojica Alena Bodingerová, Peter Nagy a Naďa Jurkemik.

Príbeh seriálu sa odohráva počas šiestich týždňov, natáčanie trvalo od leta do jesene minulého roka. Postupne sa v úlohe novonarodeniatka vystriedalo 15 detí, z toho jedny dvojičky. Aj natáčanie na gynekologickom oddelení bolo podľa RTVS výnimočné. „Vytipovali sme si noc a obdobie, kedy malo byť v nemocnici najmenej mamičiek a pôrodov. Nakoniec však bolo všetko inak a padol pôrodný rekord. Okrem filmového bábätka sa narodilo ďalších 6 novorodencov,“ spomína na natáčanie v trenčianskej nemocnici producentka RTVS Zuzana Balkóová.

O seriáli Hniezdo
Pôvodný dvanásťdielny dramatický seriál Hniezdo z produkcie RTVS, má ambíciu byť sondou do príbehov a osudov ľudí, ktorí nemôžu mať deti, no ktorí túžia po deťoch, chcú si ich adoptovať, čo je dnes stále častejšie sa vyskytujúci fenomén generácie tridsiatnikov. Ale hovorí aj o tých, ktorí deti mať nechcú. Ústredný príbeh protagonistky, vzornej manželky a matky dvoch detí, ktorá sa tretieho dieťaťa vzdá pri anonymnom pôrode  je hlavne príbehom o rodine. Dotýka sa však všetkých medziľudských vzťahov a problémov. Dej sa odohráva na malom meste, v priebehu dvoch mesiacov. Rozvíja niekoľko zdanlivo samostatných príbehov, ktoré sa však prepletajú  a dramaticky ovplyvňujú. Navzájom ich spája malý bezbranný novorodenec. Sú to príbehy všetkých tých, ktorí sa nejakým spôsobom zapísali, alebo sa zapíšu do jeho osobnej histórie. Rodinné linky sú úzko späté s kriminálnou linkou, ktorá odhalí závažné tajomstvo protagonistov. Seriál Hniezdo je určený rovnako mužom aj ženám a okrem partnerských vzťahov, rieši aj ekonomické a sociálne problémy  menších podnikateľov.

10 faktov o seriáli Hniezdo
1. Nakrúcanie trvalo 62 dní.
2. Filmový štáb nakrúcal na 46 rôznych miestach vrátane Bratislavy, Trenčína aj štúdií RTVS.
3. Hniezdo má až 21 hlavných postáv, 76 epizódnych postáv a komparzistov.
4. Počas nakrúcania sa vystriedalo takmer 700 kostýmov.
5. Štáb sa presúval z miesta na miesto v priemere každý jeden a pol dňa.
6. Nakrúcanie ani raz neprerušili. Tvorcom prialo počasie, pomohlo skvelé načasovanie.
7. Seriál hniezdo má 12 epizód.
8. Hlavnou témou seriálovej novinky RTVS sú adopcie a bezdetné manželstvá.
9. Napätie, dráma, ale aj kriminálna zápletka – to všetko Hniezdo obsahuje.
10. Ústrednú skladbu k seriálu naspievala skupina Peter Bič Project.

Čítať viac...
Nahor