Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Demonštranti spred parlamentu sa otočili aj na novinárov. Štáb Markízy obkľúčili a napadli

Protesty proti vláde a pripravovaným opatreniam pokojný priebeh nemali, nálady demonštrantov sa otočili aj voči televíznemu štábu.

Jeden z výdobytkov demokracie, verejné zhromažďovanie a vyjadrenie nesúhlasu, má svoje rôzne podoby. Kým v ostatných rokoch na Slovensku a v Česku prebehli vôbec najväčšie novodobé protesty s účasťou desiatok tisíc protestujúcich s pokojným priebehom, počas koronakrízy sa uskutočnil ďalší protivládny protest s účasťou stoviek až tisícok ľudí, ktorý sa opäť nezaobišiel bez výtržností a agresívnych prejavov.

Na demonštrácii proti pripravovanej novele zákona o prístupe do prevádzok v prípade zhoršenia pandemickej situácie sa v piatok aj v sobotu pred budovou Národnej rady SR zišiel dav demonštrantov, aj s politickou účasťou, na ktorej čelo sa postavili predstavitelia opozičných strán ĽSNS či Smeru.

Najmä v piatok demonštrácie sprevádzal chaos a nezvládnutie davu, ktorý sa takmer úspešne dobyl do budovy parlamentu, v ktorom prebiehala rozprava o pripravovanej novele.

Nepokojný priebeh piatkovej demonštrácie a hnev demonštrantov sa pritom obrátil aj proti prítomným novinárom.

Časť davu sa totiž v jednom momente otočila smerom k novinárom a vykročila ku kameramanovi a redaktorovi televízneho štábu Markízy, ktorý situáciu pred budovou parlamentu sledoval. Následne ho obkľúčila.

„Redaktorovi a kameramanovi vulgárne nadávali, obliali ich vodou a prišlo aj na strkanie,“ uviedla Markíza. Dav televíznemu štábu nadával do zapredancov a fašistov.

Na moment, kedy sa hnev davu obrátil už aj na novinárov, otvorene upozornil dlhoročný komentátor, prekladateľ a publicista Samo Marec.

„Keď to Markíza zverejnila, absolútna väčšina ľudí jej nadáva. Lebo je zapredaná, americká a platíme ju zo svojich daní (neplatíme). Takže si to ten štáb vlastne zaslúžil. (…) Úlohou štábu je podávať správy a preto tam bol. Ak by tam Markíza nebola, tak by jej nadávali, že prečo tam nebola. Teraz štáb napadli a podľa názoru mnohých oprávnene. Veď si to zaslúžili, lebo sú to novinári, čiže zapredanci. Veď taký je dlhodobý naratív nielen zo strany antisystému, ale aj opozície,“ poznamenal.

Časť davu sa vybrala smerom k televíznemu štábu

Čítať viac...
Nahor