Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Definitívny zlom Búrlivého vína: Prepad na historické dno, Divoké kone jasne vpredu!

Kedysi najsledovanejší seriál na Slovensku stráca dych. Spozná vo vlastnom osude paralelu s Panelákom, ktorý sám pochoval?

Búrlivé víno po dvoch rokoch už nemá silu na stabilné výkony vysoko nad desiatimi ratingami. Po príchode novej konkurencie v podobe Divokých koní prichádza pravidelne o divákov, pričom televízií nepomáha ani šachovanie s vysielacími časmi programov.

V stredu sa Búrlivé víno dostalo na svoje najhlbšie minimum, keď v tradičnom konkurenčnom nastavení dosiahlo podpriemerný výkon 7,7 % ratingu s podielom 21 %. Divoké kone po prvom maximálne tesnom víťazstve po druhý raz Búrlivé víno predčili výrazne, sledovalo ich 8,4 % divákov s podielom 22,9 %. Búrlivé víno len oproti utorku stratilo v celkových číslach päťdesiattisíc divákov s hodnotou 547-tisíc, udržal sa však pred Divokými koňmi s výsledkom 525-tisíc. Čiastočne mohla spôsobiť prepad Búrlivého vína technická chyba, pre ktorú musela televízia pred pol deviatou improvizovať.

NEPREHLIADNITE: Kompletné výsledky sledovanosti za stredu

Búrlivé víno sa na svoje znížené výkony môže pozerať v kontexte dlhšie vysielaného seriálu Panelák. Ten si prešiel mnohými výkyvmi s príchodom náročnej konkurencie, napokon sa vždy dokázal dostať na svoje silné čísla. Zlom však prišiel práve s príchodom Búrlivého vína v roku 2013, kedy už Panelák strácal divákov a nedokázal ich ani  za dva roky získať späť. Naopak, pokles sa neustále prehlboval a, zdá sa, že ani dobrý štart 15. série neprinesie poslednú záchranu pre seriál.

Panelák totiž v stredu už len tesne predčil Rodinné prípady, keď ho sledovalo 5,7 % divákov s podielom 21,3 %. Rodinné prípady sa dotiahli na rating 5,4 % a podiel 20 %, pričom opäť vyhrali v 12+, kde ich sledovalo 327-tisíc divákov, kým Panelák 317-tisíc.

Markíza sa pri tom opäť snaží pohybovať s vysielacími časmi večerných programov. Po tom, čo jej nevyšiel ťah s nasadením Rýchlych Televíznych novín, ktoré už vysunula pred Počasie, sa s Najlepším počasím Joj viac nesnaží veľmi bojovať. Práve to jej uberá pri štarte Búrlivého vína časť divákov. Televízia však zároveň opäť o niečo viac predlžuje koniec denného seriálu, keď napríklad v utorok seriál finišoval o 21:49, včera o dve minúty skôr. Doteraz sa Markíza snažila natiahnuť seriál stabilne do 21:45. Pravidelne tak pri tom mešká s Rodinnými prípadmi o desať minút, v utorok dokonca o pätnásť, keď ich avizuje na 21:35. Joj zas mešká s Panelákom cez päť minút s avizovaným časom 21:40. V prvé dni sa jej pri tom stávalo, že injektáž na Panelák so spomínaným vysielacím časom nasadila do Divokých koní už po jeho prešvihnutí (napr. 21:43).

Čítať viac...
Nahor