Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Daždivý štvrtok prial Joj: Moja mama s vysokým rekordom, nárast Novín aj Divokých koní!

Markíze naopak značne kleslo Búrlivé víno, oproti silným tohtotýždenným výsledkom sa späť k štandardu vrátila Farma.

Upršané štvrtkové počasie prilialo divákov na stranu televíznej dvojky. Tá sa mohla zo zvýšenej pozornosti tešiť už od popoludnia, keď v pásme od 16-tej do 19-tej bola po väčšinu času lídrom. Joj sa túto sezónu držia na slušných výkonoch poobedňajšie premiérové relácie, pri zlepšenom štvrtkovom výkone celej stanice si najväčší výskok pripísal magazín Top Star, ktorý atakoval až 24 %.

Rekord dosiahla šou Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorú malo sledovať až 6,7 % divákov s podielom 27,3 %. Podobný rating pritom pred dvomi týždňami uhrali večerné špeciály vysielané o 20:30. Kukučka dosiahla svoj štandard s podielom pod 17 %.

Joj sa Markízy držala aj v spravodajskej hodine, odskočila jej po 20-tej, čo sa odrazilo na celkovom pomere spravodajstiev. Televízne noviny sa dostali len pod 27 %, Noviny mali silný deň s podielom nad 29 %. Krimi boli s TNkami vyrovnané, podielovo dosiahli nad 26 %. Joj bola lídrom so Športom aj Najlepším počasím, ktoré sa stalo najsledovanejším programom dňa, ako jediné prekročilo 10 ratingov.

Veľmi blízko seba boli denné seriály po 20:30. Búrlivé víno tento štvrtok nerástlo, naopak, ešte viac sa prepadlo, keď atakovalo len 20 %. Divoké kone sa zas s prvou časťou zdvihli, keď sa dostali pod 19 %. Ide o jeden z ich najlepších výkonov jesene o 20:35, ratingovo uhrali 6,5 %. Búrlivé víno bolo vpredu len o pár desatín. Joj sa vďaka týmto výkonom stala lídrom v prime-time. S druhou epizódou uhrali Divoké kone 19 %. Domov, sladký domov na Jednotke sa v oboch hlavných cieľovkách hýbal okolo 9 %.

Markíze klesla aj Farma, ktorá sa síce dostala do nadpriemeru, no značne stratila oproti pondelku aj utorku. Nedokázala sa už vyšplhať nad 7 ratingov, s návratom nad klasickú šestku atakovala v podieli 27 %. Joj sa, zdá sa, vyplatil razantný krok so šou Farmár hľadá ženu, ktorú podľa našich informácií náhle stopne. Mala totiž uhrať len hlboko podpriemerný podiel pod 12 %. Rodinné prípady padli pod podpriemerných 19 %.

Medzi menšími sa darilo opäť premiérovému Mentalistovi, ktorý sa dostal pod 9 %, Dila šla s prvou časťou pod 6 %. Uspelo aj Dajto s filmom Univerzálny vojak a podielom tesne nad 7 %, vysoko vyskočila tiež Wau, keď Vtierka Castle dosiahla nad 3 % a CSI Las Vegas až na 5 %. Snímka Mavericks: Na divokej vlne uhrala Pluske okolo 5 %.

Čítať viac...
Nahor