Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Dátum štartu veľkého seriálu Joj Za sklom je známy! V septembri stihne nástup aj reality novinka

Televízia skutočne odštartuje jeden z jej najkvalitnejších projektov ešte tento mesiac.

Veľká novinka Joj Za sklom už pozná svoj dátum štartu. Potvrdzuje sa jej nasadenie ešte v septembri, ktoré ohlásil prednedávnom riaditeľ televízie Marcel Grega.

Za sklom má podľa prvých informácií, ktoré Joj zaslala klientom, dostať svoj priestor uprostred pracovného týždňa počas stredajších večerov. Po prvýkrát by sa mala uviesť v stredu 28. septembra v hlavnom čase o 20:35. Seriál má obsahovať akčné aj drsnejšie scény, televízia ho podľa všetkého prispôsobila pre vysielanie v tomto okne. Otázkou ostáva, akú konkurenciu Za sklom dostane. Markíza na stredy ráta s Ostrovom, pokiaľ sa však s najbližšími vydaniami nezačne dvíhať z podpriemerov, vo svojom čase skončí. Nahradiť ho môže napríklad Chart Show či Dobre vedieť!.

Spoločne so Za sklom má odštartovať aj nová reality šou Moja prvá dovolenka, ktorá by nasledovala o 22:00. Moderátorkou by sa mala stať Barbora Rakovská, ktorá sa už na obraze televízie objavuje prostredníctvom súťaže Wau leto. Novinka zoberie vybraných Slovákov, ktorí dosiaľ nevycestovali za hranice, na ich prvú dovolenku v živote. Program by mal obsahovať viac zábavných ako dokumentárnych prvkov, opačne tomu bolo v prípade nákladnejšej šou Zbohom, Slovensko, ktorá sa však na komerčnej obrazovke neuchytila.

Za sklom je pre Joj jedným z najambicióznejších ak nie najambicióznejší seriál. Vyhradila mu štedrý rozpočet, tvorcovia dostali veľký čas na nakrútenie jedného obrazu, za deň ich malo vzniknúť približne osem. Kriminálka sa nakrúcala na filmové optiky, celkovo má priniesť nový vizuálny rozmer. „Niektoré scény sme riešili pomocou SFX, ako napríklad výbuchy, naháňačky v autách aj vlakoch, postrelenie ľudí a podobne. Veľa akcií sme tiež nakrúcali s dronmi,“ prezradil producent seriálu Rasťo Šesták pre Stratégie.

Čítať viac...
Nahor