Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Danko bojkotuje moderátora Expresu: Po roztržke so Závodským k nemu do debaty viac nepríde!

Andrej Danko odišiel uprostred vo veľkom promovanej najväčšej predvolebnej debaty, jej moderátora Braňa Závodského zaradil na čierny zoznam.

Spojenie moderátora Rádia Expres Braňa Závodského a predsedu Slovenskej národnej strany Andreja Danka prináša v posledných mesiacoch veľa zaujímavých až iskrivých momentov. Najprv predseda parlamentu vlani počas konania domácich Majstrovstiev sveta v hokeji ako hosť relácie Braňo Závodský Naživo pôsobil opitým dojmom, keď aj priznal, že deň pred tým toho veľa na hokeji popil, tento rok v rámci predvolebných debát v rovnakej relácii zažil Závodský najbúrlivejšiu debatu práve s Dankom, ktorý v niektorých momentoch na moderátora až takmer kričal a vstupoval s ním do sporu.

Pravdepodobne napätý vzťah Danka voči moderátorovi Expresu vyvrcholil tento pondelok, kedy sa konala veľká predvolebná debata Rádia Expres a Hospodárskych novín, ktorú so šéfredaktorkou denníka Marcelou Šimkovou moderoval práve Závodský. Ten spoločne s médiami organizujúcimi debatu označili diskusiu za vôbec najväčšiu predvolebnú.

Danko sa do moderátora pustil už pre jeho nedávne tvrdenie v Závodského relácii vo vzájomnej konfrontácii, kde povedal, že na obranu vzdušného priestoru nám stačí 10 až 12 miliónov eur ročne. Danko tvrdí, že je potrebných do 55 miliónov eur. Aj keď mu Závodský oponoval, že cituje informácie Inštitútu pre finančnú politiku, ktorú následne predseda parlamentu spochybnil, prestrelka medzi moderátorom a politikom pokračovala, pričom vyeskalovala odchodom Danka priamo uprostred debaty.

Po tom, čo Andrej Danko stratil v Závodského prítomnosti definitívne nervy, rovnako definitívne zatvára všetky dvere, ktoré mu moderátor do jeho diskusií otvorí. Tvrdí, že viac jeho pozvanie do relácie neprijme. Vzhľadom na nekorektné správanie moderátora B. Zavodského som prvýkrát v živote odišiel z relácie. Redaktor má byž do relácie pripravený, pán Závodský opakovane zavádzal. Neprofesionalita novinárov, žiaľ, pomáha jedincom ako je Matovič a Kotleba. Nečudujem sa, že traja lídri za SMER-SD, Sme rodina, ĽSNS odmietli vôbec prísť. Ani ja už nikde neprijmem pozvanie tohto moderátora,“ vyjadril sa radikálne.

Andrej Danko dostával v Rádiu Expres v Závodského relácii pravidelný priestor, a to ako predseda jednej z vládnych strán, tak ako druhý najvyšší ústavný činiteľ. Táto veľká predvolebná debata však bola poslednou, v rámci ktorej sa vo funkcii predsedu Národnej rady Danko predstavil, nakoľko už absolvoval so Závodským aj obedňajšiu reláciu v rámci série špeciálnych predvolebných debát, do volieb už pozvaný do Expresu viac nie je. To môže platiť aj po voľbách, ak sa SNS nedostane do parlamentu, ale môže vzniknúť aj zaujímavá situácia v prípade, ak sa stane presný opak a národniari by boli prípadne aj súčasťou novej vlády.

Vôbec najbúrlivejšia predvolebná debata v Závodského štúdiu prebehla tento mesiac práve s Dankom

Debata, ktorá obehla internet, v ktorej počas vlaňajších MS v hokeji prišiel Danko do štúdia s „opicou“

Čítať viac...
Nahor