Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Dangl obhajuje trapas s hypnózou: Reakcie ľudí sa dali čakať, nešlo o žiadne klamstvá!

Televízia obhajovala sledovanosť pilotnej časti, ktorá skončila vlažná, kým vo svete trhala vysoké podiely, moderátor programu zas samotný obsah.

Nezabudnuteľná šou, aká tu ešte nebola. Tak uvádzala Markíza na obrazovky svoju kontroverznú novinku Hypnoshow, pričom svoje tvrdenie sa jej aj skutočne podarilo naplniť. Samotné očakávania televízie sa však nespojili s realitou a Hypnoshow si budú mnohí pamätať skôr ako na to najhoršie, čo televízia na obrazovke uviedla.

Novinka sa totiž dočkala masívnych negatívnych reakcií, v ktorých diváci neverili, že šlo o skutočnú hypnózu. Rozporuplné reakcie prichádzali po uvedení v šou aj v zahraničí, kde sa však diváci zvykli rozdeliť na dva tábory.

Moderátor Hypnoshow, Dano Dangl, slovenskú verziu programu obhajuje. Tvrdí, že reakcie divákov sa práve na kontroverzný charakter formátu dali čakať, zároveň zdôrazňuje, že šlo o skutočnú hypnózu a nič nebolo hrané. „Dalo sa čakať, že to takto dopadne. Ide o kontroverzný projekt a my Slováci sme, bohužiaľ, takí, že neveríme veciam, ktoré si nevieme vysvetliť. Naozaj to bolo celé pravda. Nešlo o žiadne klamstvá. Rovnako komparz, ktorý sa na šou zúčastnil, tomu neveril, až kým ich Martin priamo v štúdiu nezhypnotizoval,“ uviedol Dangl pre Čas.sk. Podľa reakcií divákov, ktorí sa zúčastnili natáčania, výroba pilotného dielu relácie mala trvať až 12 hodín.

Sklamaním pre televíziu nebol len trapas, akým skončilo uvedenie Hypnoshow, ale aj samotná sledovanosť úvodnej časti. Vo svete sa šou práve pre kontroverzný charakter teší pri nástupe mimoriadným výkonom, len na spriaznenej stanici Markízy, slovinskej POP TV patriacej pod skupinu CME, dosiahol štart tejto šou pred dvomi rokmi podiel až 50 %. Na Markíze to bolo vlažných 20 %. Markíza však už počas týždňa sledovanosť šou obhájila tým, že šlo o najsledovanejší nespravodajský program dňa. V priebehu týždňa Hypnoshow mimo spravodajských programov predbehli ako pondelňajšia Autoškola s Inkognitom, tak utorňajšie lyžovanie s triumfom Petry Vlhovej, piatkové a nedeľné filmy Joj, sobotná komédia Markízy a dorovnal ju aj štart štvrtkového S pravdou von.

Čítať viac...
Nahor