Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Dana Brixová sa vrátila do Televíznych novín! Po reportáži o mŕtvom dieťati prešla na hydinu

Redaktorka zmizla z obrazovky po tom, čo sa negatívne zviditeľnila vypočúvaním matky dieťaťa, ktoré zahynulo v rozhorúčavenom aute.

Dana Brixová je späť na obraze. Redaktorka Televíznych novín sa vytratila zo spravodajstva Markízy po reportáži o tragickej udalosti v Nitre, kde zabudol otec svoje dieťa v aute a to v dôsledku veľkých horúčav po niekoľkých hodinách zomrelo. Verejnosť pobúril prístup Brixovej k zronenej matke dieťaťa, ku ktorej pristúpila s mikrofónom a začala jej klásť otázky. S mikrofónom pristúpila aj redaktorka Joj, Diana Pavlisová.

Od tejto reportáže sa Brixová na obrazovke neukázala. Pred časom to zmonitoroval aj Medan.sk. Z redakcie Televíznych novín však neodišla a do správ sa vrátila prakticky presne po troch týždňoch, konkrétne vo štvrtok 13. augusta. Upozornil nás na to čitateľ Mediaboom.sk. Kým v prípade mŕtveho dieťaťa dostala Brixová jednu z veľkých domácich tém, po prestávke sa vybrala medzi hydinu. V reportáži hlavných Televíznych novín sa pozrela na to, ako prebieha starostlivosť o kuriatka vo veľkých teplách.

Brixová zmizla z obrazoviek napriek tomu, že podľa šéfa spravodajstva a publicistiky Markízy Henricha Krejču bol príspevok v poriadku. Pre Denník N sa vyjadril, že je povinnosťou reportéra priniesť autentické informácie a obhajuje aj zábery na spovedanie matky redaktorkou, aj keď sa televízia nič nedozvedela. „Sme vizuálne médium. Píšucemu redaktorovi stačí napísať, že protistrana vec nekomentovala. My by sme to mali ukázať aj obrazom, aj zvukom,“ povedal. Zároveň dodal, že podľa neho reportáž za hranice etiky nešla.

Čítať viac...
Nahor