Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ďalšie ťažké ráno pre Markízu: Koleso šťastia pohromou, musí ho nahradiť! Hviezdna párty nefunguje

Televízii uspelo aspoň Dobre vedieť, Hviezdna párty už pokračovala v hlboko podpriemerných výkonoch. Markízu trápia aj Televízne noviny, Správy RTVS sa na ne v utorok dotiahli.

Ani tretí deň mimo DVB-T nepriniesol Markíze povzbudenie. Televíziu naďalej trápi tvrdý prepad, ktorý však nezapríčinil len odchod z terestriálu. Markízu v utorok potešilo aspoň Dobre vedieť!, ktoré sa vrátilo s ratingom 8,5 %, pre väčší počet divákov pri obrazovke však podiel uhral len vlažných 20,5 %. Šou tak nedokázala výraznejšie odskočiť multireprízovej komédii na Joj, keď Denník princeznej podliezol 7 ratingov s podielom tesne nad 18 %. Tej však pomáhala dlhšia stopáž a v druhej polovici aj samotná Markíza, ktorej opäť neuspela nová šou Andreja Bičana Hviezdna párty. V podieli podliezla len 15 %. Relácia nadväzuje na klesajúce výkony z jesene. Jednotka s filmom Pýcha a predsudok dosiahla podiely pod 11 a 12 % (12 – 54 / 12+).

Ťažkou chvíľou si Markíza prešla podvečer, kde jej absolútne vybuchlo Koleso šťastia. Stalo sa jej najväčším podvečerným neúspechom, keď v podieli malo uhrať iba 9,1 %.Vysoko ho predbehla Jednotka s filmom Hrbáč, ktorý získal podiely až pod 17 a 22 % (12 – 54 / 12+). Moja mama varí lepšie ako tvoja na Joj rástla s podielom tesne nad 20 %.

Markíza bude musieť s Kolesom šťastia zasiahnuť a vytiahnuť jeden zo záložných formátov. Netradičný podvečerný pomer síl ešte viac stlačil Televízne noviny, ktoré neuspeli s podielom len pod 21 %. V 12+ ich pritom dotiahli Správy RTVS, keď rozdiel tvoril len 2 percentuálne body, vlani to bolo ešte minimálne 10 bodov. Noviny boli opäť silným lídrom, prekročili 29 % a stali sa aj najsledovanejším programom dňa.

Na menších sa oproti pondelku podarilo o niečo dvihnúť Dome, na ktorej novú štruktúru si začínajú diváci postupne zvykať. Naďalej sa však nedarilo novinke Sandhya – svetlo môjho života, tentokrát sa už hýbala okolo 1,5 – 2 %. Prešprintovala ju však Wau, ktorej zafungovali podvečerné Stratené duše, medzi menšími sa dostali do vedenia s podielmi 4 a tesne nad 6 %. Večer najvyššie vyskočil Kameňák 2 s podielom pod 7 %, Vymenené životy atakovali 4 % a prekročili 5 %. Herkules na Dajto uhral 4 %, kriminálky CSI na Wau zas okolo trojky a vyše 3 %.

Celodenne už Markíza s Joj neprehrala, televízie však uhrali zhodný výkon 16,8 %. Kým pre Joj ide o lepší štandard, Markíza ostáva naďalej hlbšie za jej priemermi, ktoré sa hýbali medzi 20 až 22 %. DVB-T ju podľa pondelňajšej analýzy mohlo pripraviť o približne 1,5 podielového bodu, zvyšok stratila bez terestriálu. V prime-time opäť vyhrala Joj, tentoraz o približne 2,5 % s hodnotou 21,6 %. Jednotka ostáva blízko Markízy v 12+, zaostala celodenne len o jeden podielový bod.

Čítať viac...
Nahor