Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ďalšie šokujúce čísla: Noviny Joj rekordne pokorili TNky! Uspel Pí a jeho život aj Probudím se včera

Rozdiel medzi Novinami Joj a Televíznymi novinami dosiahol v nedeľu v podieli jednu z rekordných hodnôt.

PIATOK: Posledný pracovný deň týždňa priniesol súboj českých komédií. V ňom jasne vyhrala Markíza s menej opozeraným filmom Probudím se včera, ktorý sa v podieli blížil až k 28 % a stal sa najsledovanejším programom dňa. To svoje uhral Kameňák 2, keď sa doťahoval na 19 %. Jednotku potešila Naj dedinka Slovenska, v 12+ uhrala 18 %, nadpriemer dosiahla aj u mladých s podielom nad 10 %.

Z menších staníc sa aj v piatok večer najlepšie darilo Plus, Profesionáli aj film Stav ohrozenia osciloval okolo 6 %. Snímka Collateral na Dajto sa blížila k 5 %, rovnako tak aj Domov na kľúč Domy, pričom neskoršia večerná snímka Správa vo fľaši sa najmä vďaka silnejšej druhej polovici v nočných hodinách dostala na 8 %.

SOBOTA: Druhý týždeň po sebe naznačuje, že by Joj po rokoch konečne mohla nájsť vhodný program na sobotný access. Televízia po neúspechu repríz Novej záhrady nasadila operatívne do tohto času reprízové Rodinné záležitosti, ktoré dosahujú lepšie výsledky ako aj premiérová Nová záhrada. S druhým vydaním dosiahli dokonca na 17 %, Smotánka skončila pod 19 %.

Večer sa ani jednej z hlavných staníc príliš nedarilo, Pompeje Markízy uhrali share len pod 21 %, Nebezpečná korisť na Joj rovnako neoslnila s podielom 16,5 %. Darilo sa však menším staniciam, Doma s Ingou Lindströmovou a filmom Hviezdy nad Ölandom dosiahla nad 7 %, Profesionáli Plus sa blížili až k 8 %. Nasledujúci Experti padli pod štvorku, nahá zoznamka Adam hľadá Evu už atakovala sedem percent. Spokojné bolo aj Dajto, Žandár v New Yorku sa blížil k 6 %. Najsledovanejším programom dňa sa stali Športové noviny.

NEDEĽA: V posledný deň týždňa došlo k veľkému prekvapeniu. Joj sa v priebehu celej dĺžky výrazne dvihli Noviny, ktoré podľa našich informácií zaznamenali v ostatných mesiacoch nevídaný podiel 32,4 %. Naopak, vôbec sa nedarilo Televíznym novinám, ktoré sa prepadli na jeden z najhorších podielov v histórii mimo vysielania atraktívnych športových podujatí či mimoriadnej konkurencie, keď uhrali len 27,5 %.

Televízie pri tom ponúkli štandardné nastavenie brejkov, Markíza už aj cez víkend ťahá druhý brejk v 19-tej hodine v hĺbke Televíznych novín. Joj si na takéto víťazstvo od zmeny spravodajského bloku v roku 2013 nepamätá, ani pred tým sa jej nedarilo nad TNkami vyhrať tak výrazným rozdielom.

Televízna dvojka bola vďaka výkonu Novín jednotkou aj so Športom a Najlepším počasím, ktoré sa stalo najsledovanejším programom dňa. Uspela aj kinopremiéra Pí a jeho život, ktorá dosiahla podiel 26,2 %. Svetová invázia Markízy uhrala len nad 18 %. Spomínané výsledky dostali Joj na pozíciu prime-time jednotky s veľkým náskokom cez päť percent pred Markízou.

Svoju staršiu sestru opäť doplnila Plus, keď film Ochranca skončil pod 7 %, Twilight sága: Zatmenie na Dome uhrala pod 6 %. Myšlienky vraha na Dajto sa hýbali nad a pod 3 %.

Čítať viac...
Nahor