Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ďalšie sklamanie na Silvestra? Markíza chce koniec roka opäť vypustiť! Joj aj Jednotka program pozmenia

Vlani Markíza na Silvestra tvrdo prepadla, tentokrát chce vynechať aj poslednú premiérovú zábavu.

Posledný mesiac roka sa blíži a okrem vianočných štruktúr pozornosť pútajú aj plány televízií v posledný deň roka. Ten už tradične patrí špeciálovým vydaniam zábavných programov, ktorých však vlani v ponuke ubudlo.

Markíza, ktorá má v silvestrovskej zábave veľkú tradíciu, keď roky pripravovala ako vôbec posledná veľké koncoročné programy, sa aktuálne k Silvestru stavia opačne. Vlani miesto špeciálnej Chart Show, ktorú nasadzovala predošlé roky, odvysielala len reprízovú komédiu Babovřesky, s ktorou tvrdo prepadla podielom cez 12 %. Zachovala iba silvestrovský Kredenc, ktorý nasadila pred polnocou, po slabom nábehu neuspel ani ten s podielom pod 16 %.

Tento rok by pritom Markíza mala premiérovú zábavu na Silvestra vynechať úplne. Podľa predbežných plánov informovala, že večer vyplní dvojicou multireprízových komédií, keď večer začne s Kameňákom 4, nasledovať budú Babovřesky 2. S filmom by sa tak prehupla plynule aj do nového roka.

Joj pri absencii zábavy na Markíze so svojím programom vlani bodovala. Zaznamenala vôbec najlepší silvestrovský večer vo svojej histórii, keď jej Nikto nie je dokonalý uhralo rating okolo 12 % s podielom cez 24 % a Všetko, čo mám rád šlo napriek zostrihu až pod 14 % s podielom pod 28 %.

Nie je tak prekvapením, že televízia z Koliby ostane verná podobnému nastaveniu aj tento rok. Miesto Nikto nie je dokonalý však má podľa prvých informácií odvysielať po ročnej pauze opäť Silvestrovské Inkognito, ktoré ponúkla aj v rokoch 2015 a 2016. Nasledovať bude rovnako ako minulý rok špeciál Všetko, čo mám rád, s ktorým sa prenesie až do nového roka. Podobne ako vlani ho k tomu potiahne až do neskorej noci, čím vyplní stále atraktívny priestor po novoročnom prípitku.

Koncoročný program Jednotky pre túto chvíľu stále potvrdený nie je. Verejnoprávna televízia by však mala opäť siahnuť už po overenej šou Milujem Slovensko. Vlani s týmto programom uspela, Milujem Slovensko dorovnalo rekord od štartu ratingom 12,1 % a podielom 24,5 %. Druhú polovicu večera by pritom mala vyplniť špeciálna silvestrovská časť relácie Zlaté časy. Neskoro večer, ktoré sa v tomto čase vysielalo posledné roky, sa vlani s ratingom vyše 9 % prehuplo cez podielových 19 %.

Čítať viac...
Nahor