Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ďalšie radikálne zmeny: Markíza chce viac zatlačiť Talent, nové nastavenie pre Farmu aj Búrlivé víno!

S programovými zmenami televízií sa roztrhlo mimoriadne veľké vrece.

Obe komerčné televízie v dôsledku vývoja sledovanosti vo veľkom menia program, pričom s ďalšími zmenami prichádza Markíza. Tá mení plány v rovnaké dni, ako pred dvomi týždňami a to v stredy a piatky.

Na začiatku sezóny plánovala Markíza zaplniť stredy Búrlivým vínom a Farmou. Už po prvom úspechu Česko Slovensko má talent v konkurencii tejto dvojičky však líder siahol po zmene a proti Talentu nasadil premiérovú Hornú Dolnú. Ani to Markíze minulú stredu nestačilo, keď po skončení už tak predĺženého komediálneho seriálu so stopážou až 50 minút diváci prepli na talentovú šou a Farma spadla do podpriemeru.

Markíza sa po dvoch pokusoch konkurovať Talentu Farmou rozhodla reality šou zo stredy vyhodiť úplne. Namiesto nej už od dnešného večera nasadzuje po novej časti Hornej Dolnej reprízový diel tohto seriálu. Markíza si Hornou Dolnou pomáha zatiaľ rovnako ako na jar Babovřeskami.

V dôsledku tejto zmeny televízia upravuje aj piatok. Ten mali pôvodne o 20:30 obsadiť duely na Farme, po zaradení Hornej Dolnej na stredu však Markíza posunula Búrlivé víno a v piatky ním vysunula Duel až za 22:00. Vínna sága sa však v piatkovom prime-time túto jeseň ohriala podobne ako Divoké kone len jeden jediný večer, keď líder znovu mení program a celý piatkový večer zaplní Farmou rovnako ako začiatkom septembra. Môže si to dovoliť vďaka jej vypusteniu v stredy, o 20:30 tak bude v piatky vysielať štvrtý deň Farmy, o 22:00 nadviaže Duelom.

Tento piatkový scenár si už Markíza vyskúšala pred dvomi týždňami. Obe časti reality šou sledoval podobný počet divákov s priemerom 7,7 %, podiel prvej epizódy však dosiahol podpriemer s 22,4 %, Duel už uhral 28,8 %. Búrlivé víno minulý piatok padlo až pod 19 %, Farma podrástla nad 30 %. Po vyhodení z piatka bude vínna sága bežať už len trikrát do týždňa.

Čítať viac...
Nahor