Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ďalšie novinky v spravodajstve Joj: Potvrdené zmeny pre všetky spravodajské relácie!

Spravodajstvo Joj čakajú zmeny. Dotknúť by sa mali všetkých spravodajských formátov.

Joj chystá niekoľko letných noviniek v rámci spravodajských formátov. Zmeny sa pri tom po potvrdení medializovaných informácií dotknú úplne všetkých spravodajských relácií.

Obedné spravodajstvo Noviny o 12 by mali od leta dostať znovu hodinovú stopáž. Televízia dlho s dĺžkou obedných správ hýbala, raz trvali polhodinu, inokedy 45-minút až takmer hodinu. V súčasnosti sa ustálili na približne 30-minútovej stopáži spoločne s reklamným brejkom, od leta potrvajú znovu hodinu.

Noviny o 17 zas dostanú novú moderátorku. Po odchode Hany Zavřelovej Gallovej na materskú dovolenku zobrala aj jej služby Aneta Sedlmair-Parišková, ktorá tak moderovala päťkrát do týždňa. Po novom sa jej režim vráti do starých koľají, keď Gallovú na materskej zastúpi doteraz redaktorka správ Mária Ölvedyová, ktorá je krátko po materskej a sa stala súčasťou aj redaktorského tímu Dobrého rána.

Večerný blok správ by mal prejsť najväčšou zmenou. Hovorkyňa Joj, Lucia Kulihová, už potvrdila informácie Miroslavy Kernovej, ktoré priniesla na jej blogu. Joj chystá návrat časov spravodajských relácií do podoby spred septembra 2013. Krimi sa vrátia na 19-tu hodinu a hlavná spravodajská relácia Veľké noviny na 19:30. Ich dĺžka sa skráti na pôvodnú dĺžku okolo 30-minút. Šport by sa mal začať po skočení Športových novín na Markíze po 20:10, Najlepšie počasie by sa malo vrátiť na čas 20:25, aktuálne štartuje až okolo pol deviatej.

Zmeny s večerným spravodajstvom od jesene 2013 sa televízii príliš neujali. Hlavné správy Jojke klesli z hodnôt okolo 30 – 35 % na súčasných 25, neraz aj bližšie k 20-tim percentám. Krimi sa v septembri 2013 presťahovali na Plus na čas 20:00, kde dosahovali pre stanicu rekordné podiely okolo 12 – 13, nezriedka aj 15 %. Od pondelka 17. marca 2014 Joj vrátila Krimi na hlavný kanál, kde už po štyroch dňoch predbehli výkonnosť Veľkých novín a tento trend si udržujú dodnes. Zmena výrazne pomohla času už pred 20-tou hodinou, keď sa Joj podarilo dvihnúť Šport aj Najlepšie počasie.

Čítať viac...
Nahor