Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ďalšie nepríjemné prebudenie Markízy: Takúto prehru Búrlivého vína nečakala! (čísla za víkend)

Napriek tomu, že v piatok ponúkla ako jediná večer rodinný seriál, porazila ju Joj s akciou.

SOBOTA: Prehra s Fínmi na milión nedosiahla, trhla však hranicu 70 %!

NEDEĽA: Zápas s Rusmi opäť vysoko nad miliónom!

PIATOK: Ešte v prvej polovici apríla bola Markíza s Búrlivým vínom aj v piatky v pozícii lídra trhu, no o túto pozíciu začína prichádzať. Seriál sa od druhej polovice rovnakého mesiaca začína v piatky prepadávať, keď pravidelne podlieza hranicu 20 %.

Rovnaký scenár nastal aj tento raz, keď Búrlivé víno sledovalo podľa našich informácií cez 6 % divákov a podiel sa zastavil pod 20 %. Seriál pri tom opäť nebol jednotkou trhu, no kým minulý týždeň ho predbehol podľa očakávaní atraktívny hokej, tento raz dosiahol obdobný výkon aj bez takejto konkurencie a nechal sa predbehnúť hlavným konkurentom Joj. Tej vyšla repríza snímky Janko a Marienka: Lovci čarodejníc a pokorila seriál lídra s takmer ôsmimi ratingami a podielom 24 %. Lídrovi neuspeli tradične nasledujúce Rodinné prípady, tento raz s podielom 18 %.

Pre Markízu je tento výsledok o to nepríjemnejší, že s Joj prehrala v prime-time. Rozdiel medzi televíziami bol podľa našich informácií dve percentá v prospech televíznej dvojky, Markíza sa pri tom mala pohybovať len okolo podpriemernej hranice 20 – 21 %. Sviatočný deň priniesol Joj aj vylepšenie celodenného podielu, keď mala s prevažne filmovou ponukou atakovať celkovo až 19 %, kým bežne sa pohybuje okolo 16-tky. Markíza pri tom dosiahla totožný denný výkon, čo je pre lídra veľké sklamanie.

Malú výhru si mohli pripísať aspoň menšie stanice Markízy v súboji s Plus, keď Uragán na Doma dosiahol share tesne nad 6 % a Krvavé dedičstvo na Dajto prekročilo 4 %. Slečna na stráženie 2 hranicu štyroch percent podliezla.

Čítať viac...
Nahor