Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ďalšie mená slovenského Komisára Rexa sú známe! Markíza názov svojho seriálu od originálu odlíšila

Slovenská verzia legendárneho krimiseriálu sa na obrazovky dostane presne o mesiac.

Jeden z najočakávanejších projektov jesennej sezóny sa naplno vyrába, pričom do jeho štartu ostáva presne mesiac. Slovenský Komisár Rex odštartuje 7. septembra, keď sa Markíza rozhodla zmeniť žáner štvrtkového večera a miesto zábavy Dobre vedieť o 20:30 nasadí seriálový ťahák.

Napriek blížiacemu sa štartu sa detaily slovenského Rexa objavujú len postupne. Po odhalení predstaviteľa hlavnej postavy Richarda Majera, ktorého stvárni Juraj Bača, boli odhalení aj psí hrdinovia, ktorí sa budú striedať v úlohe Rexa. Pochádzajú z Poľska a sú traja – Odin, Rex a Joši.

Známy je už aj slovenský Stockinger, ktorý sa bude volať Karol Šimečka. Asistenta vyšetrovateľa Majera stvárni Lukáš Latinák, s ktorým Markíza ráta ako s jedným z hlavných mien jej jesenných seriálov. Hlavnú postavu hrá aj v komediálnej novinke Kuchyňa, ktorá by mala taktiež budúcu sezónu odštartovať.

Poznáme k tomu aj tretie meno, ktoré sa bude v seriáli pravidelne objavovať. Do zostavy hercov k Bačovi a Latinákovi pribudne aj Pavel Višňovský. Zahral si aj v kriminálke Mesto tieňov, ktorú rovnako ako Rexa vyrábala pre Markízu spoločnosť D.N.A. Production.

Slovenský Komisár Rex bude niesť špecifickejší názov. Markíza sa v prípade svojej verzie krimiseriálu rozhodla siahnuť po kratšom názve z dôvodu odlíšenia od pôvodnej nemecko-rakúskej verzie. Tá by sa minimálne v programe mohla divákom pliesť, okrem toho, že pravidelne uvádza staré časti originálneho seriálu, nedávno talianskeho Komisára Rexa nasadila Joj. Markíza pre vlastný seriál kratšiu a údernejšiu verziu REX, s ktorou začala pracovať už krátko po oficiálnom odhalení príprav seriálu. Markíza si nechala zabezpečiť oveľa viac ochranných známok súvisiacich s týmto seriál, okrem rôznych variácií spojených s Rexom si zaistila aj verzie s inými menami psích hrdinov.

Čítať viac...
Nahor