Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ďalšia zmena: Búrlivé víno späť vpredu, s Divokými koňmi si vymenilo stredajšie čísla!

Seriálový súboj skončil prakticky identicky, avšak s tým rozdielom, že si seriály čísla vymenili.

Búrlivé víno sa vrátilo späť pred Divoké kone. Hlavný denný seriál Markízy sledovalo vo štvrtok 8,5 % divákov s podielom 24 %. Výkon seriálu zdvihla aj jeho predĺžená stopáž, keď sa v závere takmer päť minút vysielal už bez konkurencie Divokých koní. Tie dosiahli rovnaký výkon ako konkurenčný seriál v stredu, keď uhrali rating 7,7 % s podielom 21,7 %. Aj Búrlivé víno uhralo takmer rovnaký rating ako Divoké kone v strede týždňa. Celkovo sledovalo seriály 592-tisíc resp. 500-tisíc divákov v prospech Búrlivého vína.

Súboj po trištvrte na desať skončil podobne ako v priebehu celého týždňa. Panelák získal rating 6,2 %, čo mu prinieslo podiel 22,7 %. Televízia vo štvrtok zmenila taktiku a druhý brejk v seriáli nevysielala pred pol jedenástou, kedy ho v Rodinných prípadoch nasadzuje aj Markíza, ale tesne pred koncom, po 22:40. Druhý brejk sa tak prekrýval s treťou reklamnou prestávkou v Rodinných prípadoch. Tie dosiahli rating 5,4 % s podielom 21 %. Celkovo ich sledovalo 349-tisíc divákov, Panelák 317-tisíc.

Medzi menšími stanicami prežilo veľmi silný večer Dajto, ovplyvňovalo výkony ostatných staníc. Snímka Collateral sa totiž v podieli blížila až k desiatim percentám, keď dosiahla úroveň 9,6 %. S ratingom 3,1 % bola snímka najsledovanejším programom medzi menšími stanicami. Pluska si v tom čase išla svoje, Kutyil získal podiel 6,5 %, dvojporcia Knight Ridera dosiahla podiely 4,5 a 6,2 %. Opäť bol na pomery krimiokna Domy silný Mentalista, uhral 4,5 %. Zakázanú lásku už výraznejšie ovplyvnil Collateral, rástla až po jeho skončení. Prvá časť dosiahla len slabý rating 1 % s podielom 3,4 %, druhá časť už vyskočila k ratingu 1,4 % a podielu 7 %.

Čítať viac...
Nahor