Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ďalšia z najdrahších sezón? Markíza nasadí na jar rekordnú päticu komediálnych seriálov!

Televízii sa napriek odchodu z DVB-T darí ako dlho nie, spolu s Oteckami dosahuje ako rekordnú sledovanosť tak aj vysoké náklady.

Markíza v ostatných rokoch vynakladá do programu mimoriadne investície, aké sú na malý slovenský trh nevídané. Od minuloročného nástupu Oteckov jej to však prináša dominanciu, ktorú sa bude snažiť túto jar ešte viac potvrdiť.

Televízia totiž v priebehu tejto sezóny rozhodla nasadiť do programu rekordný počet – až päť komediálnych seriálov. Už v obchodne slabom období nasadila jeden z drahších projektov Autoškola, ktorý jej však želaný úspech nepriniesol, ten však kompenzuje ako posilnené Dobre vedieť tak najmä podvečerní Oteckovia. Vďaka nim si Markíza mohla dovoliť ponechať v programe aj neúspešnú štvrtkovú reprízu Mileniek, a to napriek tomu, že ide o jeden z jej najväčších prime-time prepadákov, aké v minulosti sťahovala z vysielania.

Už o dva týždne bude Markíza vkladať v piatky veľké nádeje do nového komediálneho seriálu Kameňák, ktorého úlohou bude nadviazať na úspešnú filmovú sériu. Tá prinášala ako na Nove tak na Markíze v premiérach mimoriadne vysoké výkony. Už promom obe televízie naznačujú, že seriál má vyzerať tak, ako diváci poznajú Kameňák z filmov. V tomto prípade je hlavným tvorcom projektu Nova, pričom v Česku je Kameňák očakávaný ako jasný trhák sezóny, Markíza sa k jeho produkcii pridala.

Od marca Markíza ráta aj s novými časťami Susedov, ktoré sa vrátia do pondelňajšieho prime-time, pričom pokračovať má s druhou sériou ďalší komediálny seriál Kuchyňa. Ten opäť patrí k drahším produkciám televízie. Vlani na jar pri prvej sérii sa v rovnakom vysielacom okne v pondelky po Susedoch postupne usadil okolo siedmich ratingov.

Ani nasadenie Kameňáku či pokračovanie so Susedmi či s Kuchyňou Markízu nepresvedčilo dať pauzu komediálnemu seriálu Horná Dolná, ktorý každú sezónu ťahá už od jari 2015. V ostatných sériách zaznamenal pravidelný pokles výkonnosti, vlani na jeseň sa však zastabilizoval a usadil okolo 8 – 9 ratingov.

Markíza navyše túto jar investuje do nákladnej talentovej šou The Voice Česko Slovensko, spustiť tiež chce veľký zoznamkový projekt Svadba na prvý pohľad. Do vysielania má tiež vrátiť spoločnú šou Adely Vinczeovej a Dana Dangla Dvaja na jedného, ktorý patrí k produkčne náročným. Do budúcnosti televízia pripravuje novú sériu Sestričiek či Extrémnych premien.

 

Čítať viac...
Nahor