Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ďalšia tvár Joj na obrazovke Markízy, Mórovú zlákali aj do Kredenca!

Herečka sa po skončení šiestej série Česko Slovensko má talent vlani vytratila z obrazoviek, tento rok sa po úlohe v Inšpektorovi Maxovi objaví aj na Markíze.

Dlhodobá herecká príslušnosť k jednej televízii pomaly vychádza z módy. Kým kedysi bolo viacero hercov spojených len s jednou televíznou značkou, trend je pomaly na ústupe a herci sú tak otvorení projektom naprieč televíznym trhom.

Iba pred pár dňami pritom Markíza potvrdila, že v jej novom pripravovanom seriáli s pracovným názvom Autoškola stvárni hlavnú postavu Ján Koleník, dlhé roky výhradne tvár Joj. Aj v poslednom období bol obsadzovaný do jej ťažiskových projektov ako detektívka 1890 či kriminálka Za sklom. Najnovšie sa na Markíze k tomu objaví aj ďalšia tvár spätá s televíziou z Koliby, Diana Mórová. Tá už dávnejšie kývla na ponuku zahrať si v Kuchyni, po tom, čo Markíza seriál dlho odkladala, sa na jej obraze objaví až teraz.

Mórová si okrem Kuchyne zahrá aj v skeč šou Kredenc, kde ju tvorcovia zavolali na krátke hosťovanie do paródie na Rodinné prípady. Herečka už však naznačila, že by sa nebránila dlhodobejšej spolupráci. „Veľmi rada sa zúčastním aj v ďalších častiach, ak bude príležitosť, predsa len je to úplne iná práca ako v divadle,“ uviedla pre Markízu.

Mórová sa vlani vytratila z obrazoviek. Tento rok už stvárnila jednu z postáv v kriminálke RTVS a ČT Inšpektor Max, na jeseň k tomu po tretíkrát zasadne do poroty hlavnej sezónnej šou Joj Česko Slovensko má talent. Pre televíziu má navyše nakrúcať aj seriálovú novinku Delukse.

Zviazanie herca s jednou televíziou neprinieslo vždy úspech obom stranám. Hovoriť by o tom vedel Alexander Bárta, ktorý počas exkluzívnej zmluvy s Markízou prešiel niekoľkými jej projektami, ktoré skončili neúspechom – od Doktorov, cez Kukučku po Detektíva Duša. Dnes je už opäť voľný pre projekty všetkých televízií.

Čítať viac...
Nahor