Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ďalšia skladba chce prekročiť hranice televízneho seriálu! Titulná pieseň k Pravej tvári má svoj klip, pozrite si ho

Televízie pravidelne viažu k seriálom charakteristickú pieseň, najnovšiu priniesla Pravá tvár.

Spojenie rádiovej piesne so seriálom sa už niekoľkým televíznym projektom mimoriadne osvedčilo. Búrlivé víno, Panelák, Divoké kone, Zoo aj Horná Dolná či Za sklom priniesli charakteristické hity, pre ktoré sa dané seriály stali ešte populárnejšími.

Televízie sa o nájdenie vhodnej skladby k seriálu budú pokúšať vždy, pričom aktuálne novú seriálu pieseň priniesla séria Pravá tvár. Jej titulnou skladbou sa stala novinka od skupiny Komajota s názvom Strih, čo je aj pôvodný pracovný názov samotného seriálu.

K piesni aktuálne vznikol aj klip, v ktorom sa, ako aj pri iných seriálových pesničkách, prelínajú zábery z Pravej tváre. Skladba Strih sa dostala aj na album Komajoty – Priame Prenosy.

Markíza aj Joj pravidelne viažu k seriálom titulné skladby, ktoré majú mať potenciál stať sa populárnymi. Efekt sa prejavil napríklad už pri spomínaných Divokých koňoch, ktorým pieseň Kto vie k úspechu pomohla. Veľké prepojenie piesne so seriálom sa Joj v minulosti podarilo pri Paneláku, s ktorým budú už nastálo spojené Lavíny od Desmodu, zafungovalo tiež spojenie piesne Stačí si priať od Zuzany Smatanovej so seriálom Keby bolo keby. Známe sú tiež ďalšie seriálové piesne ako Voda divoká od Jany Kirschner k seriálu Pod povrchom či skladba Na dosah od Márie Čírovej k seriálu Nevinní. S Dvojičkami spojila Joj prerobenú hitovku Vidiečan skupiny Vidiek .

Pre markizácky seriál Susedia zložil v minulosti charakteristickú skladbu Ešte stále som tu ja Paľo Habera, titulnú pieseň Ordinácie v ružovej záhrade Tvoj svet je môj spieval Meky Žbirka. Z najnovších projektov sa stala hitom pieseň Horná Dolná od Horkýže slíže pre rovnomenný seriál, pre neúspešný seriál Kukučka naspievala pieseň Prístav nádeje skupina Elán. Pre Chlapi neplačú využila televízia staršiu pieseň od IMT Smile Pre túto chvíľu. Od rovnakej kapely je aj hit Viac, ktorý si za svoj zobral Druhý dych. S Búrlivým vínom zas bude navždy spojená pieseň Neviem sa nájsť, ktorú naspievala Nela Pocisková.

Čítať viac...
Nahor