Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ďalšia seriálová novinka na obzore: Známe prvé detaily pripravovaného rodinného seriálu Bola raz jedna škola!

Joj potvrdzuje, že v seriálovej tvorbe pokračuje jej veľký boom.

Seriály sú na obrazovke opäť v kurze. Televízie sú po čase opäť plné zavedených či nových projektov, ktorých sa navyše aktuálne pripravuje výrazné množstvo. Seriálový boom je aj čo do financií vynakladaných na projekty, keď televízie zvyšujú seriálové budgety pri neraz menšom počte epizód, aktuálne asi najväčší, pričom prvé detaily sú známe už aj o ďalšej novinke.

V médiách sa už objavili prvé zmienky o pripravovanom rodinnom seriáli Bola raz jedna škola, ktorý vzniká pod hlavičkou Joj. Novinka má priniesť rodinno-komediálny žáner a prostredie netradičnej školy, a teda aj obľúbený rozmer s detskými hrdinami.

Podľa prvých správ bude jednou z hlavných tvárí seriálu napríklad Diana Mórová, ktorá od konca Paneláka bola spomedzi nových seriálov už len ústrednou tvárou komediálnej série Dvojičky. Joj sa s ňou však dohodla na spolupráci pri šou Česko Slovensko má talent, kde obsadila lukratívne miesto porotkyne a ostala tak tvárou televízie.

Mórová je jednou z najstabilnejších aj najvýraznejších hereckých osobností Joj. Okrem dlhoročného účinkovania v Paneláku bola tiež jednou z hlavných postáv prvej produkčne výpravnej série televízie Keby bolo keby, neraz sa tiež zúčastnila ťažiskových celebritných šou Joj ako Hviezdy na ľade, ktoré vyhrala, Showdance, kde skončila hneď za víťazkou Zuzanou Mauréry, či Tanec snov, kde opäť dokázala triumfovať. Aktuálne je už štvrtý raz súčasťou poroty Talentu.

Na obrazovky Joj sa v seriálovej úlohe rovnako vráti ďalšia výrazná postava Paneláka, Mirka Partlová. Tá už je podľa Eurotelevízie taktiež jednou z potvrdených hlavných tvárí seriálu Bola raz jedna škola. Herečka, ktorá sa skôr venuje divadelnému herectvu a muzikálom bude hrať ústrednú postavu Hany, matky, ktorá sa po rozvode presťahuje ku svojej mame a svoju dcéru prihlási do školy, kde kedysi jej mama aj vyučovala.

Mamu Partlovej bude stvárňovať Anna Šišková, ktorá sa pravidelne objavuje v rôznych seriálových úlohách, zahrala si aj v Som mama, Sestričkách, jednu z hlavných postáv stvárnila v oceňovanom seriáli Tajné životy. Ďalším z hercov novinky má byť napríklad aj Ady Hajdu, v sérii sa má tiež objaviť Barbora Švidraňová.

O seriáli Bola raz jedna škola
Rodinno-komediálny seriál je o netradičnej škole, ktorej šéfuje riaditeľ Anton, Ady Hajdu. Ten zo starej školy vytvoril jednu z prvých vzdelávacích inštitúcií, na ktorej navyše zaviedol európsky systém vzdelávania. To neovplyvňuje len deti, ale aj rodičov, keď škola funguje inak, než sú rodičia z bežných škôl zvyknutí. Nechýbajú časté kontroly z rezortu školstva, ale ani klasická hierarchia matiek a otcov, ktorí tým, ktorí sa nepresedia, osladia život. Pre nekonfliktnú Hanu ide o novú situáciu, ktorá pre ňu zďaleka nie je ideálna, no je hlavným zdrojom humorných situácií.

Čítať viac...
Nahor